کد خبر: 3579
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
شریعتمداری

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: هر چند معتقد نیستیم با لغو تحریم‌ها همه مشکلات کشور حل می‌شود، اما توقف ماشین تحریم‌ها می‌تواند امید و نشاط بیشتری به جامعه برگرداند.

به گزارش پایگاه خبری چشم انداز ۱۴۰۴ و به نقل از تسنیم، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمد شریعتمداری در نشست تخصصی آذربایجانی های مقیم خارج از کشور در تبریز با اشاره به نقش ایرنیان مقیم خارج در رونق اقتصادی کشور اظهار داشت: هر چند به دلیل تحریم های اعمال شده سرعت برنامه چشم‌انداز توسعه کند شده است، اما به دلیل استحکام نظام و روند مناسب مذاکرات هسته ای، با عزت مداری در مسیر دستیابی به موفقیت گام برمی داریم.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت در سیاست خارجی و حل موضوع هسته‌ای چرخش اقتصاد کشور همزمان با تداوم فعالیت سانتریفیوژهاست، گفت: امید مردم از طرفی و حمایت و هدایت مقام معظم رهبری از طرف دیگر پشتوانه دولت در ادامه مسیر است.

شریعتمداری با بیان این که اهتمام دولت نپذیرفتن مذاکره در سایه تحریم است، گفت: هر چند معتقد نیستیم با لغو تحریم‌ها همه مشکلات کشور حل می‌شود، اما توقف ماشین تحریم‌ها می‌تواند امید و نشاط بیشتری به جامعه برگرداند.

وی با اشاره به ضوابط و مقررات دست و پاگیر و مشکل‌ساز سرمایه‌گذاری اعلام کرد: با اصلاح مقررات درصدد باز‌کردن بندها از پای اقتصاد هستیم.

وی پرداخت حق‌التسریع برای فعالیت قانونی را معضل نظام اداری کشور دانست و افزود: نگرش رشوه‌دادن برای تسهیل امور باید از اذهان جامعه ایرانی خارج شود.

شریعتمداری برداشتن مقررات زاید و کاهش ارتباط با کارمندان را در راستای کاهش فساد اداری ضروری دانست و گفت: راه اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری گام مثبتی برای کاهش زمان صدور مجوزهاست.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به استعدادهای مناسب آذربایجان شرقی برای سرمایه‌گذاری، بر سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان تاکید کرد.

در این نشست تعدادی از آذری‌های مقیم خارج از کشور مشکلات موجود درباره  فعالیت‌های اقتصادی به‌ویژه سرمایه‌گذاری در ایران را مطرح کردند.

امتیازات ویژه مالیاتی، اختصاص تسهیلات بانکی کم بهره و کاهش بروکراسی گمرکی برای ترخیص ماشین آلات از خواسته‌های سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج بود.

در این نشست 50 نفر از آذربایجانی‌های مقیم کشورهای چین، آلمان، ترکیه، سوییس، امریکا و امارات و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در آذربایجان شرقی حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت