کد خبر: 5081
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
terrorist-attacks-tehran-1.jpg

محمدرضا انبیایی

به گزارش پایگاه خبری چشم انداز ۱۴۰۴ به نقل از نسیم آنلاین، محمدرضا انبیائی مشاور دبیرکل و مدیر اجرائی کانون نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی در خصوص حمله تروریستی اخیر به مجلس نوشت:

تحجر از سر حماقت خودش را در تهران منفجر کرد. تکفیری‏های وابسته به آن سوی مرزها در خیال خام خود برای ابراز وجود در روز چهارشنبه در پایتخت ترقه‏بازی کردند. قصد داشتند با عرض اندام خودی نشان بدهند و اعلام وجود کنند. اینان فراموش کرد‏ه‏اند که ایرانی مسلمان، نَسب به آرش می‏برد و دغدغه حفظ مرز و بوم دارد. اینان از حماسه‏های رستم و دلاوری‏های سهراب بی‏خبرند. نمی‏دانند ایران اسلامی سرزمین همنشینی ادیان و اقوام و قبایل و طوایف مختلف است. همانقدر که مختوم‏قلی ترکمان ایران را دوست دارد، دادشاه بلوچ هم شیفته ایران است.

تکفیری وابسته به استعمار نمی‏داند ایران اسلامی به وجود شاعری تُرک زبان چونان شهریار افتخار می‏کند. داعشی‏های متحجر نمی‏دانند که کردهای وطن‏پرست مرزبانان همیشه مقتدر ایرانند و ورای مذهب عِرق وطن دارند و  حافظ کیان ایران اسلامی هستند. این حس قوی در میان عشایر و قبایل خوزستان هم مشهود است. خوزستان شاه‏بیت غزل حیات ایران است. متعصبین وهابی نمی‏دانند لرهای دلاور ایران از سلاله آریو برزن هستند. اینان در کنار سایر اقوام و مذاهب از سر غیرت حافظ خاک و ناموس ایران و ایرانیان هستند.

داعش شاید از رشادت‏های رئیسعلی دلواری در برابر تهاجم نیروهای انگلیسی در جنوب بی‏خبر باشد. شاید نمی‏داند که ایران مهد ستارخان و باقرخان و کلنل محمد تقی خان پسیان است. طبیعی است داعشیان ندانند که حفظ تمامیت ایران دغدغه تمام زنان و مردان وطن‏پرست است. شاید داعشی‏های وابسته از تاریخ ایران بی‏خبر باشند ولی یحتمل می‏دانند این مردم در دوران پیروزی انقلاب اسلامی چه تجربیات نابی را در عرصه مبارزه با استکبار جهانی و ژاندارمشان در منطقه داشتند.

یحتمل می‏دانند ایران اسلامی در دهه شصت در دو عرصه مبارزه با ضدانقلاب داخلی و دشمن خارجی مردانه استقامت کرد. کاش پَروردندگان داعش به دست‏ آموزان خود خاطر نشان می‏کردند که نظام مقدس جمهوری اسلامی در دهه شصت تحرکات تشکیلات مخوف منافقین را خنثی نمود. کاش اینان از فرجام صدام عبرت می‏‌گرفتند. کاش از یاران بعثی خود در باره رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس می‏‌پرسیدند و می‏فهمیدند که عرصه سیمرغ جولانگاه آنان نیست.

نیروهای امنیتی ایران تجربیات ارزنده‏ای از مبارزه با ضدانقلاب داخلی و دشمن خارجی دارند. این تجربه امروز باعث استحکام سیستم اطلاعاتی کشور شده است. متحجرین داعشی یقین می‏دانند این نیروهای مجرب بر آنان اشراف اطلاعاتی کامل دارند. برخورد سریع و به موقع با تحرکات کور اینان در روز چهارشنبه هفدهم خرداد مبیین این مدعاست. اینان یقین می‏دانند روزگاری بنیانگذار انقلاب اسلامی  در تقابل با ضدانقلاب و استکبار جهانی از وجود 36 میلیون نیروی امنیتی در ایران آن دوره خبر داد.

اینان باید بدانند آن 36 میلیون اینک 80 میلیون نفر شده‏اند. این جمعیت وطن‏دوست، تحرکات ضد انقلاب را تجربه کرده‏اند. این جمعیت منسجم حمله بیگانه را تجربه نموده‏ است. این جمعیت متحد غیرتمندانه حضور تحجر را رصد می‏کنند. ایرانیان اصل و نَسب داعشیان را می‏شناسند. با تبار آنان آشنا هستند. می‏دانند سر در کدام مَزبَله دارند. می‏دانند از کدام آبشخور تغذیه می‏شوند. ایرانیان مسلمان مفهوم عمق استراتژیک را می‏دانند.

از منظر رهبر انقلاب اسلامی اثرگذاری انقلاب اسلامی بر جهان اسلام و مسلمانان و علاقه‌مندی و طرفداری مسلمانان از این انقلاب رابطه‌ای دوسویه و متقابل را موجب گشته که نتیجه و ماحصل آن عمق استراتژیک و تکیه‌گاه پیدا کردن جمهوری اسلامی در بین مسلمانان و زنده شدن روحیه‌ عزت‌طلبی در جهان اسلام است. داعشیان از این مفهوم بیزارند. آنان از عمق استراتژیک ایران در عذابند.

داعش باید بداند هر مرد ایرانی یک قاسم سلیمانی است. هر زن ایران مادر یک قاسم سلیمانی است. این روزها ایرانیان با افتخار از دو سردار نظامی و دیپلماسی خود به نیکی یاد می‏کنند دکتر ظریف و سردار سلیمانی واقعیت و حقیقت جمهوری اسلامی هستند. ایران اسلامی هم در عرصه مذاکره و هم در عرصه دفاع مرد میدان است.. روز چهارشنبه هفدهم خرداد روزی ماندگار در منظومه فکری داعشیان است.

این متحجرین تکفیری باید بدانند حضورشان باعث انسجام ایرانیان می‏شود. وحدت و اتحاد راز ماندگاری انقلاب اسلامی است. تهدید داعش فرصتی برای نمایش وحدت تمام ایرانیان اعم از ترک و فارس و لر و بلوچ و عرب و تات و ترکمن و شیعه و سنی و سایر مذاهب است. داعشیان باید آماده حذف شدن توسط فرزندان غیرتمند ایران اسلامی باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها