کد خبر: 5136
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
2512890.jpg

وزیر خارجه آلمان می گوید برلین با پیروی کورکورانه از رئیس جمهوری آمریکا، خود را در میانه جنگ سردی انداخته که طرفین درگیر در آن تنها به ندای اهل قدرت گوش می کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشم انداز ۱۴۰۴ به نقل از مهر «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در مصاحبه با روزنامه «بیلد» هشدار داد این کشور در خط مقدم دوره جدیدی از جنگ سرد ایستاده است و صدر اعظم «آنگلا مرکل» با پیروی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مرتکب اشتباه بزرگی می شود.

وی افزود: مرکل در دست و پنجه نرم کردن با ترامپ و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، با همسایگانی در شرق و غرب آلمان مواجه شده که حق را به اهل قدرت می دهند.

اظهارات گابریل آن هم یک ماه مانده به برگزاری انتخابات پارلمانی و صدارتی آلمان، به منزله حمایت از اظهارات «مارتین شولتز» نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات (SPD) است که این هفته از تن دادن مرکل به خواست ترامپ مبنی بر افزایش بودجه نظامی انتقاد کرد و وعده داد در صورت پیروزی، مانع از ادامه استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان شود.

گابریل در این باره گفت: ما در جنگ سرد دوم به سر می بریم. درست در میانه آن هستیم. ما شاهد دور جدیدی از بازتسلیح هسته ای در شرق و غرب هستیم.

گفتنی است طبق آخرین نظرسنجی ها، حزب دموکرات مسیحی مرکل (CDU) از رقیب سوسیال دموکرات پیش است؛ حال آنکه این ۲ حزب در ۴ سال گذشته، در همراهی با هم، دولت ائتلافی آلمان را اداره کرده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها