کد خبر: 5149
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
2556371.jpg

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه امروز برای دیدار با وزیر خارجه و برخی دیگر از مقامات ایران، به تهران سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری چشم انداز ۱۴۰۴ به نقل از مهر «استفان دیمیستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه قرار است امروز یکشنبه به ایران سفر کند.

وی در این سفر علاوه بر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران با شماری دیگر از مسئولین کشور از جمله «حسین جابر انصاری» معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه ایران و همچنین اعضای هیات ایرانی حاضر در مذاکرات صلح سوریه، دیدار و گفتگو می کند.

گفتنی است دور بعدی مذاکرات ژنو ماه میلادی آینده (سپتامبر) برگزار می شود حال آنکه قبل از آن، شاهد برگزاری دور تازه ای از مذاکرات آستانه در اواخر ماه میلادی جاری (آگوست) خواهیم بود.

در مذاکرات آستانه که ماه میلادی می برگزار شد؛ ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن برقراری آتش بس در سوریه، با تشکیل مناطق کاهش تنش در این کشور موافقت کردند که گام بزرگی در مسیر رسیدن به صلح تلقی می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها