کد خبر: 5194
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
مرکل

از ساعت 8 صبح امروز به وقت محلی، 61.5 میلیون آلمانی واجد شرایط می‌توانند با حضور در حوزه‌های رای‌گیری به حزب مورد نظر خود رای بدهند.

آخرین نظرسنجی ها حاکی از این است که آرای حزب حامی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان یعنی دموکرات‌مسیحی همچنان از دیگر احزاب بیشتر است و در صورت تحقق این موضوع، وی برای چهارمین بار صدراعظم آلمان خواهد شد.

«مارتین شولتس» از حزب سوسیال‌دموکرات مهمترین رقیب مرکل در انتخابات امروز است.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب راست‌گرای آلترناتیو برای آلمان (AFD) و چپ گرایان پس از احزاب دموکرات‌مسیحی- سوسیال‌مسیحی و سوسیال دموکرات بیشترین میزان آرا را دارند.

این موضوع نیز به خودی خود نگرانی ها از قدرت گرفتن افراط‌گرایان را تشدید کرده است.

رسانه‌های آلمانی از انتخابات پارلمانی امسال به عنوان آزمونی برای مرکل یاد کرده‌اند چرا که این انتخابات پس از سیاست درهای باز وی در پذیرش پناهجویان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها