جام جهانی جوانان

جوانان ایران توانستند مقتدرانه از سد حریف خود، قهرمان سابق جهان در رقابت های جوانان، عبور کنند. پیروزی 4-0 ایران بازتاب وسیعی در رسانه ها بین المللی داشت.

به گزارش1404 به نقل از ورزش3؛ نوجوانان ایرانی در حالی به مصاف آلمان، قهرمان سابق جوانان جهان رفتند که پس از کسب پیروزی در دیدار نخست برابر تیم قدرتمند گینه انگیزه ای دوچندان برابر ژرمن ها داشتند.ایران از همان ابتدا تیم برتر میدان بود و موفق شد در نخستین دقایق بازی، دروازه حریف پرآوازه را باز کند. 

در ادامه و در شرایطی که تیم ملی نمایشی فراتر از انتظارات نشان می داد، باز هم دلفی بود که روی ارسال صیادمنش موفق شد گل دوم بازی را در دقایق پایانی نیمه اول (42) به ثمر برساند. شاگردان چمنیان نیمه دوم را هم با گل شروع کردند و اینبار الله یار صیادمنش در دقیقه 47 موفق به ثبت گل سوم روی ارسال زیبای دلفی شد. نیمه دوم در ادامه و با تعویض هایی که مربیان دو تیم انجام دادند، آرام تر از نیمه اول دنبال شد؛ ولی جوانان ایرانی که موقعیت های پرشماری در این مسابقه ایجاد کردند، با ضربه وحید نامداری بازیکن تعویضی چمنیان به گل چهارم رسیدند تا بردی بی دردسر را مقابل تیمی نامدار جشن بگیرند و به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی زیر 17 سال صعود کنند.

شرح بازی
نوجوانان ایرانی همانطور که انتظار می رفت به واسطه پیروزی روحیه بخش مقابل گینه با انگیزه زیادی بازی برابر آلمان را آغاز کردند و در دقیقه 5 هم موفق به گلزنی شدند. در ادامه شاید بسیاری از فوتبالدوستان اتفاقاتی را در زمین مسابقه مشاهده کردند که فکرش را نمی کردند.

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که صیادمنش در همان ابتدا موفق شد گل سوم بازی و گل دوم خودش در این بازی ها را به ثمر برساند. در مجموع و با توجه به برتری کاملی که ایران بر حریف سرشناس خود داشت، نیمه دوم آرام تر از نیمه اول دنبال شد، اما باز هم این شاگردان چمنیان بودند که نمایش بهتری داشتند و در ادامه هم با تعویض های خوبی که سرمربی نوجوانان ایران انجام داد، نبض بازی در اختیار ایران حفظ شد. نامداری که به عنوان بازیکن تعویضی راهی میدان شده بود، در دقیقه 78 گل چهارم بازی را به ثمر رساند. دقایق پایانی بازی نیز در شرایطی دنبال شد که جوانان ایرانی با دستور چمنیان سعی در حفظ بازی و نتیجه به دست آمده داشتند و در نهایت هم موفق به انجام این مهم شدند و با نتیجه ای تاریخی زمین مسابقه را ترک کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها