کد خبر: 5231
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
putin

به نقل از منابع خبری نزدیک به سفارت روسیه در دمشق، در جریان آخرین سفر ملک سلمان به روسیه، پادشاه عربستان گفته است که بقای بشار اسد در قدرت را خواهد پذیرفت در صورتی که دمشق رابطه اش را با تهران قطع کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی 1404 به نقل از آفتاب نیوز، به ادعای روزنامه القدس العربی، :ملک سلمان در مذاکره با پوتین عنوان کرد که حتی حاضر است برای بقای بشار اسد در قدرت، به این کشور کمک سیاسی نیز بکند ولی بزرگترین مشکلی که وجود دارد رابطه دمشق با تهران است. بر اساس این خبر اما رئیس جمهور روسیه عنوان کرده است که در قبال روابط ایران و سوریه موضعی بیطرف دارد و در این مورد هیچ گونه دخالتی نخواهد داشت. 

پوتین همچنین گفته است: روسیه نمی‌تواند اسد را برای دوری از ایران مجبور سازد و همچنین امکان این را هم ندارد که برای کاهش روابط با دمشق به تهران فشار بیاورد.

به نوشته فارس، این منابع در ادامه گفته‌اند که گروهی در ریاض به رهبری «محمد بن سلمان» در فکر تشکیل دولت وحدت ملی در سوریه هستند که شخصیت‌های نزدیک به عربستان نیز در آن حضور داشته باشند تا شاید از این طریق بتوان بر روابط دمشق و تهران تأثیر گذاشت و آن را کاهش داد اما مشاوران ولی عهد سعودی اعتقاد دارند که حتی اگر بتوان فردی نزدیک به عربستان را به ریاست دولت مد نظر رساند، باز هم نتیجه بخش نیست چرا که برای دور کردن سوریه از ایران باید تمامی شاکله مؤسسات امنیتی و نظامی و حزبی را در سوریه تغییر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت