perspolis

با توجه قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا هر تیمی که بدهی های معوق خود را تا پایان مهلت ضرب الاجلی که در آئین نامه ذکر شده است پرداخت نکرده باشد، از لیگ قهرمانان حذف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی 1404 به نقل از فارس، با نزدیک شدن به آخرین روز های ضرب الجل AFC مبنی بر تسویه بدهی باشگاه ها، این دو تیم بیش از هر زمان دیگری به حذف از لیگ قهرمانان آسیا نزدیک می شوند. حال بزرگترین سوالی که مطرح می شود چنین است که در صورت وقوع این اتفاق، کدام تیم ها جایگزین آن ها خواهند شد. 

این مسئله در مورد تیم نفت تهران هم صدق می‌کند و اگر نفت تهران نتواند استانداردهای لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند و مجوز حرفه‌ای برای حضور در این مسابقات را بگیرد در آن صورت نیز یک تیم دیگر ایرانی جایگزین نفت در لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

براساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین آئین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان، در صورت حذف پرسپولیس، استقلال و نفت تهران از لیگ قهرمانان و در صورتیکه ایران ۱+۳ سهمیه در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد در آن صورت تا رده هشتم جدول فصل گذشته تیم‌ها شانس جایگزینی دارند و می‌توانند به جای ۳ تیم پرسپولیس، استقلال و نفت تهران به این مسابقات وارد شوند.

طبق جدول فصل گذشته لیگ برتر، ۸ تیم اول به این ترتیب هستند:

۱- پرسپولیس

۲- استقلال تهران

۳- تراکتورسازی تبریز

۴- ذوب‌آهن اصفهان

۵- سپاهان

۶- پیکان

۷- استقلال خوزستان 

۸- گسترش فولاد تبریز 

در صورت حذف پرسپولیس، استقلال و نفت تهران، تیم‌های ذوب‌آهن، سپاهان و پیکان به احتمال فراوان جایگزین این تیم‌ها در لیگ قهرمانان‌ آسیا خواهند شد. البته استقلال خوزستان با توجه به اینکه در رده پایین‌تری نسبت به این تیم‌ها قرار دارد و اینکه شرایط مالکیت این باشگاه نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد احتمال حضورش در آسیا بسیار ضعیف است.

گسترش فولاد تبریز هم با توجه نتایج بسیار ضعیف خود، بعید است در لیگ قهرمانان آسیا شرکت داده شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها