newyork

فرد مهاجم که با یک دستگاه خودرو وانت به مسیر ویژه دوچرخه سواران تجاوز کرده بود، بعد از زیر گرفتن عده ای از خودرو پیاده شده و اقدام به تیراندازی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی 1404 به نقل از آفتاب نیوز، فرد مهاجم که تا کنون بیش از شش نفر را قتل رسانده و عده ای را مجرح کرده با تلاش نیرو های پلیس و به ضرب گلوله دستگیر شده است. علت این واقعه همچنان در دست بررسی است و بنا بر گزارش ها حادثه مذکور تروریستی خواهد بود. 

گزارش‌های تایید نشده کاربران شبکه‌های اجتماعی حکایت دارند که مرد مهاجم، قبل از آتش گشودن به مردم، با وسیله نقلیه خود وارد خط ویژه دوچرخه‌سواران شده و آنها را زیر گرفته است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، پلیس فدرال این حادثه را یک حمله تروریستی خوانده و گزارش‌ها حاکی است که اف بی آی هم اکنون هدایت تحقیقات را به عهده دارد.

یک شاهد عینی به نام "یوجین" به شبکه محلی ای بی سی گفت که شاهد بود وانتی سفید در کنار اتوبان "وست ساید" تخت گاز روی خط مخصوص دوچرخه سواری می‌راند و به شماری از مردم برخورد کرد. او همچنین گفت صدای شلیک ۹ یا ۱۰ گلوله را شنیده است.این شاهد از به زمین افتادن بدن‌های مصدومین در نزدیکی یک مدرسه خبر داده است.

حداقل 15 مجروح 

به گزارش اسپوتنیک، در این حادثه ۱۵ نفر نیز مجروح شدند. این حادثه نزدیک ساختمان‌های تجارت جهانی رخ داد.

سی ان ان نیز به نقل از شهردار نیویورک از کشته شدن ۸ نفر و زخمی شدن حداقل دوازده نفر در  این سانحه خبر داد.

رسانه‌های آمریکایی مهاجم را "سیف الله سایپف" که در سال ۲۰۱۰ به آمریکا مهاجرت کرده بود معرفی کردند.‌ براساس برخی گزارش‌ها او اصلا اهل ازبکستان است. ‌به گفته او راننده وقتی از اتومبیل پیاده شد ظاهرا دو سلاح دستی داشت و چیزهایی گفت که "به معنی حمله‌ای تروریستی" بود. بعد از آن بود که گلوله ماموران به شکم او برخورد کرد.

فاکس‌نیوز و سی‌ان‌ان نیز گزارش دادند، عامل حمله‌کننده پس از زیر گرفتن مردم فریاد "الله اکبر" سر داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها