zelzele

شب گذشته در حوالی مرز ایران و عراق زلزه ای به بزرگی 7.3 ریشتر اتفاق افتاد که علاوه بر استان های مرزی ایران مخصوصا کرمانشاه و ایلام، در کشور های همسایه از جمله عراق، ترکیه، ارمنستان و مناطقی از عربستان نیز احساس شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، بر اساس گزارشات تایید شده توسط نیرو های امدادی تا به این لحظه 207 جسد کشف شده و پس از تایید پزشکی قانونی، در انتظار دریافت جواز دفن می باشند. همچنین در اثر این زلزله بیش از 160 نفر نیز مصدوم شده اند. این حادثه بیشتر در استان های غربی ایران احساس شده است و در پی آن تمامی نیرو های امدادی به حالت آماده باش قرار گرفته اند. 

*زلزله شدیدی ایلام را لرزاند؛ مردم سراسیمه به خیابانها ریختند.

*زلزله در برخی مناطق تهران نیز احساس شده است.

العالم نیز نوشته است: ساعت 9/20 دقیقه زمین لرزه شهرهای نجف اشرف، کربلای مقدس و استان های دیگر عراق را لرزاند.

قدرت زمین‌لرزه به حدی است که در بغداد و کویت هم احساس شده است.

*زمین لرزه بسیار شدیدی قصرشیرین را لرزاند. مردم سراسیمه به بیرون از منازل هجوم بردند

*زمین لرزه بسیار شدید استان لرستان را لرزاند.  این زمین لرزه در پلدختر و اکثر شهرهای استان لرستان و خارج از لرستان حس شد.

زمین لرزه در اهواز

هم اکنون زمین لرزه شهر اهواز را لرزاند. مردم به کوچه ها آمدند.

*زلزله‌ای به بزرگی ۷/۴ ریشتر شمال عراق را لرزاند.

کانون زلزله در شهر سلیمانیه عراق

مرکز زمین‌شناسی آمریکا زلزله ۷.۲ ریشتری در استان سلیمانیه عراق را گزارش کرده است. 

همچنین از شهرهای غربی و مرکزی کشور گزارش شده است که مردم زلزله را احساس کرده اند.

 زلزله‌ای به قدرت 7.3 ریشتر کرمانشاه را لرزاند  

 گزارش مقدماتی زمین‌لرزه   

بزرگی: 7.3  محل وقوع: استان کرمانشاه - حوالی ازگله  تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/08/21 21:48:16 طول جغرافیایی: 45.9 عرض جغرافیایی: 34.84 عمق زمین‌لرزه: 11 کیلومتر   نزدیک‌ترین شهرها: 5 کیلومتری ازگله (کرمانشاه) 25 کیلومتری تازه آباد (کرمانشاه) 37 کیلومتری باینگان (کرمانشاه)        نزدیکترین مراکز استان: 112 کیلومتری سنندج 122 کیلومتری کرمانشاه

مرکز لرزه‌نگاری اروپایی-مدیترانه‌ای قدرت زلزله را ۷.۶ ریشتر برآورد کرده و نوشته است مرکز زمین‌لرزه ۲۲ کیلومتری شمال شرق سرپل ذهاب بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  نتایج و فواید افزایش نرخ ارز مداخله ای

  بانک مرکزی هفته پیش در اقدامی تحسین برانگیز نرخ ارز مداخله ای را 3هزار ریال افزایش داد. چنین اقدامی نه تنها منجر به تغییر محسوسی در قیمت ها نشد بلکه تامین کننده ثبات در بازار ها نیز بود.

 • b

  مهران بهنیا

  مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک احتمالی ناشی از برجام

  گمانه زنی ها درباره آینده برجام از عهد شکنی رئیس جمهور آمریکا و عدم پایبندی ایالات متحده به توافق هسته ای حکایت دارد. با این وضعیت اقتصاد ایران دستخوش تغییراتی خواهد شد و انتظار شوک ارزی همانند سال 1390 و یا سنگین تر از آن نیز دور از ذهن نخواهد بود.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  هرم معکوس ورشکستگی

  ​ماجرای ورشکستگی در حقوق ایران، ماجرای یک هرم معکوس است. قانون‌گذار ایران قواعد ورشکستگی را به‌گونه‌ای تعریف کرده است که با هیچ یک از نظریات و استانداردهای شناخته‌شده بین‌المللی تطابق ندارد و سرگشتگی تئوریک قانون‌گذار در قواعدی که تصویب کرده است به روشنی نمایان است. از این رو نظام حقوقی ورشکستگی در ایران هیچ کس را راضی نمی‌کند و بدتر از آن از جهت اقتصادی غیرسازنده و بلکه مخرب است.

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

پربحث‌ها