trump

به ادعای وال استریت ژورنال، دولت آمریکا قصد دارد با انجام مجموعه اقداماتی سیستم پدافند موشکی عربستان سعودی را بیش از گذشته تقویت نماید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس، طبق ادعای روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، دولت آمریکا به رهبری دونالد ترامپ قصد دارد پس از وقوع حوادثی مانند استعفای نخست وزیر لبنان، حمله موشکی به یمن و تحولات منطقه ای به تقویت سیستم پدافند موشکی عربستان بپردازد. در این گزارش همچنین آمده است:

دولت ترامپ خواستار حل و فصل سریع بن‌بست سیاسی ایجاد شده در لبنان است تا عربستان سعودی و آمریکا بتوانند روی تلاش برای کاهش آنچه «تهدید ایران» خوانده می‌شود تمرکز کنند. 

یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت: «وضعیت سردرگمی به نفع هیچ‌کس جز حزب‌الله و متحدانش نیست. هر چه بیشتر این وضعیت دوام بیاورد به ضرر منافع عربستان و آمریکا و دوستان ما است.»

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای تقویت عربستان در مقابل ایران در تلاش هستند روند اجرای توافقی برای فروش یک سامانه دفاع موشکی به عربستان سعودی را تسریع خواهد کرد.

دولت آمریکا به علاوه در تلاش است جلوی آنچه مطابق ادعای آمریکایی‌ها ارسال موشک‌های ایران به سراسر منطقه است را بگیرند. مطابق این گزارش، ارتش آمریکا ممکن است تلاش‌هایش را برای توقیف سلاح‌هایی که از خلیج فارس منتقل می‌شوند، افزایش دهد. 

مقام‌های آمریکا به علاوه در حال رایزنی با متحدان خود برای مهار برنامه موشکی ایران هستند. این مقام‌ها ابراز امیدواری کرده‌اند که بتوانند از حمله موشکی اخیر به ریاض به عنوان موضوعی برای جلب حمایت بین‌المللی درباره این موضوع استفاده کنند.

مقام‌های آمریکایی به علاوه درباره مسائل پیرامون استعفای سعد الحریری هم اظهار نظر کرده و گفته‌اند امیدوارند سفر او به فرانسه برای دیدار با رئیس‌جمهور این کشور به شایعات درباره بازداشت بودن وی پایان دهند. 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها