rohani

حسن روحانی در پنجمین نشست خانه کارگر گفت: ما در عزاداری ها سنگ تمام می گذاریم ولی در مناسبات مربوط به ولادت ها تنها حد وسط را رعایت می کنیم چنین تصوری بوجود آمده است که گویا شادی و سرور جزو دین ما نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404، حسن روحانی در نشست خانه کارگر که امروز صبح برگزار می شد گفت: غم هموطنان و یاران ، غم همه ما است و کمک به آنان که در شرایط سخت قرار دارند وظیفه همه ما است. 

وی ادامه داد: دین ما دین نشاط، سرور، لبخند، صلح و دین دوستی و برادری است. در سالی در همین ایام در آفریقا بودم تقریباً مسلمانان آنجا کل این ماه را جشن می‌گرفتند. امیدواریم ما هم همانطور که در عزاداری‌ها با همه وجودمان به خاندان رسالت احترام می‌گذاریم در شادی‌ها هم بتوانیم در حد لازم ادای وظیفه کنیم.

رئیس جمهور خطاب به شرکت‌کنندگان به پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز، اظهار داشت: این ماه را به شما کشاورزان عزیز و شمایی که مهمترین امنیت را یعنی امنیت غذایی را برای ما فراهم می‌کنید که آرامش جامعه ما در سایه تلاش، بازوان قدرتمند شماست تبریک می‌گویم. اگر کشور روزی برای مواد غذایی‌اش دچار اضطراب و نگرانی باشد می‌دانید چه وضعی پیش می‌آید. قحطی چیز بسیار بدی است و الحمدالله خداوند این بلا را از سر ملت ما سالیان درازی است که رفع کرده است.

روحانی خاطرنشان کرد: از مردم ایران و به خصوص از مردم پهلوان کرمانشاه قدردانی می‌کنم که در این زلزله غم‌بار آن هم زلزله 7.3 ریشتری که بسیار شدید و مخرب است همه در کنار هم بودند و در کنار هم هستند. غم هموطنان و یاران، برادران و خواهرانمان غم همه ما است و کمک به آنهایی که در شرایط سخت قرار گرفته‌اند وظیفه همه ما است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها