niroo

سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح ضمن تاکید بر همکاری مشترک نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران افزود: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران پیام آور صلح و دوستی در منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در پیامی به مناسبت 7 آذر ماه، روز بزرگداشت نیروی دریایی ارتش، قدرت دریایی ارتش را پیام آور صلح و ثبات در منطقه خواند و همچنین افزود: هم‌افزایی راهبردی نیروی دریایی ارتش و سپاه روند قدرت‌افزایی دفاعی ایران در دریا را تضمین کرده است.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم آذر ماه سالروز حماسه ماندگار و غرور انگیز دریادلان ناوچه پیکان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در عملیات موسوم به «مروارید» در سال 1359 نبردی بزرگ و طاقت‌فرسا با تسخیر سکوهای نفتی «البکر» و «الامیه» نظامیان ارتش بعثی صدام را در روزهای سخت جنگ تحمیلی مقهور عظمت خود ساختند، را گرامی می‌داریم. در این روز خجسته که به روز نیروی دریایی ارتش نامگذاری شده است، بر همه شهیدان گرانقدر این نیروی راهبردی درود می‌فرستیم. 

بی‌تردید دستاوردها و موفقیت‌های مثال‌زدنی و افتخارآمیز امروز نیروی دریایی ارتش در پیشبرد راهبرد ایران اسلامی در پهنه دریا که حراست از منافع و مصالح ملی در جغرافیایی پیرامونی و دوردست را تأمین کرده است و با هوشمندی در ایفای نقش‌های موثر در آبهای فرامرزی و بین‌المللی از جمله در حوزه امنیت‌سازی برای معابر و گذرگاه‌های حساس دریایی مانند خلیج عدن و شمال اقیانوس هند، انحصار و جولان‌دهی قدرتهای استکباری، گروههای تروریستی و راهزنان دریایی در این منطقه را با چالش مواجه ساخته است، مرهون حماسه جهاد و شهادت رزمندگان و شهیدان این نیرو و عزم و اراده راسخ فرماندهان و آحاد مدیران و کارکنان آن در شکل‌دهی به سازمانی مقتدر، روزآمد و متناسب با استانداردهای مورد انتظار است.

خدای سبحان را شاکریم که قدرت دفاعی و بازدارنده دریایی امروز کشور با هم افزایی، هماهنگی و اراده مشترک نیروی دریایی مقتدر ارتش و نیروری دریایی سلحشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ اهداف و راهبردهای قدرتهای استکباری و ماجراجو در منطقه راهبردی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را مهار و آنان را برابر اقتدار و آمادگی‌های امنیت آفرین خود منفعل و مستأصل ساخته است. 

اطمینان دارم استمرار روند قدرت افزایی دفاع دریایی جمهوری اسلامی ایران با تعمیق و توسعه ظرفیت هم‌راستایی و نقش‌پذیری‌های مشترک و راهبردی دریادلان نیروهای دریایی ارتش و سپاه تضمین و قدرت منحصربه‌فرد دریایی کشور را با درک شرایط و مقتضیات روز به اتخاذ راهکارهای مواجهه‌ی هوشمند با متغیرهای نوین و مقابله با تهدیدات دریا پایه رهنمون و تحت منویات و فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) دشمن را در پیگیری راهبرد سلطه‌گری و انحصارطلبی در دریا بیمناک و این قدرت نوظهور را منادی صلح و دوستی برای ملت‌ها قرار خواهد داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  نتایج و فواید افزایش نرخ ارز مداخله ای

  بانک مرکزی هفته پیش در اقدامی تحسین برانگیز نرخ ارز مداخله ای را 3هزار ریال افزایش داد. چنین اقدامی نه تنها منجر به تغییر محسوسی در قیمت ها نشد بلکه تامین کننده ثبات در بازار ها نیز بود.

 • b

  مهران بهنیا

  مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک احتمالی ناشی از برجام

  گمانه زنی ها درباره آینده برجام از عهد شکنی رئیس جمهور آمریکا و عدم پایبندی ایالات متحده به توافق هسته ای حکایت دارد. با این وضعیت اقتصاد ایران دستخوش تغییراتی خواهد شد و انتظار شوک ارزی همانند سال 1390 و یا سنگین تر از آن نیز دور از ذهن نخواهد بود.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  هرم معکوس ورشکستگی

  ​ماجرای ورشکستگی در حقوق ایران، ماجرای یک هرم معکوس است. قانون‌گذار ایران قواعد ورشکستگی را به‌گونه‌ای تعریف کرده است که با هیچ یک از نظریات و استانداردهای شناخته‌شده بین‌المللی تطابق ندارد و سرگشتگی تئوریک قانون‌گذار در قواعدی که تصویب کرده است به روشنی نمایان است. از این رو نظام حقوقی ورشکستگی در ایران هیچ کس را راضی نمی‌کند و بدتر از آن از جهت اقتصادی غیرسازنده و بلکه مخرب است.

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

پربحث‌ها