abdol

بنا بر گزارشات ضد و نقیضی که از یمن به دست می رسد همزمان با افزایش درگیری ها در یمن، علی عبد الله صالح رئیس جمهور پیشین کشور یمن در بمب گزاری امروز کشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، آخرین اخبار منشر شده از خبرگزاری های محلی حکایت از کشته شدن رئیس جمهور پیشین یمن در جریان حادثه تروریستی امروز دارد. این حادثه در حالی رخ داده است که عبد الله صالح با بر هم زدن پیمان خود با حوثی ها،  موجب افزایش درگیری میان نیرو های وفادار به خود و مخالفان شده است. 

منابع خبری حامی حوثی‌ها، از جمله تلویزیون المیادین و تلویزیون عراق می‌گویند که آقای صالح کشته شده است. المیادین گفته که او در اثر انفجار خانه‌اش در صنعا کشته شده، اما تلویزیون عراق می‌گوید او هنگامی کشته شده که قصد داشته از صنعا به سمت مأرب فرار کند.

اما تلویزیون العربیه متعلق به عربستان سعودی به نقل از اعضای حزب کنگره ملی خلق گفت که آقای صالح زنده است و حالش خوب است. حساب کاربری آقای صالح در توییتر و وبسایت حزب کنگره ملی خلق هنوز به این گزارش‌ها واکنشی نشان نداده‌اند.

علی عبدالله صالح از پنج روز پیش همپیمانی خود را با حوثی‌ها به هم زد و در صنعا بین نیروهای وفادار به او و حوثی‌ها جنگ درگرفت. آقای صالح گفت که اگر ائتلاف به رهبری عربستان سعودی حمله به اهداف غیرنظامی را متوقف کند، او آمادگی دارد "صفحه‌ای جدید" در روابط خود با عربستان بگشاید.

دیروز گزارش شد که نیروهای حوثی پس از چهار روز جنگ شهری در صنعا موفق شده‌اند نیروهای وفادار به آقای صالح را از بخش‌های زیادی از شهر به عقب برانند و به اقامتگاه آقای صالح نزدیک شوند.

همزمان گزارش شده که عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور دولت یمن که مورد حمایت عربستان است، به نیروهای وفادار به خود در مأرب دستور داده به سوی صنعا حرکت کنند.

به نوشته شبکه خبری بی بی سی، فرماندهی ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن هم به غیرنظامیان هشدار داده که از مراکز تجمع حوثی‌ها دست کم پانصد متر فاصله بگیرند.

برای کسانی که با حوثی‌ها همکاری کردند، عفو عمومی اعلام خواهد شد

خبرنگار بی بی سی فارسی می‌گوید احمد عبید بن دغر نخست‌وزیر دولت مستقر در عدن اعلام کرد که به‌زودی برای تمام کسانی که با حوثی‌ها همکاری کردند، در صورتی که دست از همکاری بردارند، عفو عمومی اعلام خواهد شد.

پسر صالح خبر مرگ پدرش را تکذیب کرد 

به نوشته خبرگزاری فارس، صلاح علی صالح می‌گوید خبر کشته شدن پدرش صحت ندارد و از طرفدارانش می‌خواهد که به مقابله با (ارتش یمن و) انصارالله ادامه بدهند.

انصارالله رسما اعلام کرد عبدالله صالح کشته شده است  

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از منابع حوثی‌های یمن از کشته شدن علی‌ عبدالله صالح خبر داده است. همچنین رسانه‌های حوثی‌ها تصاویر و بخش‌هایی از یک فیلم را منتشر کردند که گفته می‌شود متعلق به جسد صالح است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها