booris

وزیر خارجه جدید بریتانیا امروز برای اولین بار به تهران سفر خواهد کرد تا روابط تهران و لندن را در جایگاه جدیدی قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از انتخاب، وزیر امور خارجه بریتانیا امروز به تهران سفر خواهد کرد. در این سفر درباره محور های متفاوتی از جمله توسعه روابط دوجانبه تا چگونگی اجرای برجام گفتگو خواهد شد. 

جانسون در این سفر راهکارها و ایده هایی در مورد اینکه بانک های انگلیسی و همچنین بانک مرکزی انکلیس چگونه می توانند در سراسر ایران بدون ترس از جریمه و تحریم های امریکا فعالیت کنند، ارائه خواهد داد.

ایران نیز به دنبال شنیدن ایده های انگلیس برای کاهش محدودیت های بانکی به دلیل تحریم های امریکاست.

بسیاری از بانک های انگلیس نگرانند که در صورت مشخص شدن تجارت آن ها با شرکت های ایرانی و نهادها در تهران، با جریمه هایی از سوی مسئولین فدرال امریکا مواجه شوند.

اخیرا، گفتگوهایی در مورد اینکه ایا بانک مرکزی انگلیس می تواند برخی معاملات با ایران را تضمین کند، وجود داشته، اقدامی که ریسک هایی با خود به همراه دارد.

دیگر مسئله ی مطروحه، غرامت 400 میلیون پوندی انگلیس به ایران بابت تانک های چیف تن است که در دهه 1970 سفارش داده شده بود. این ماجرا تا حد زیادی حل شده چراکه دادگاه به نفع ایران رای داده است. در حال حاضر در این رابطه مسائل حل نشده ای از جمله روش پرداخت پول و امکان استفاده از بانک مرکزی انگلیس و قانونی بودن پرداخت ها به وزارت دفاع ایران وجود دارد.

به همچنین  موضوع نازنین زاغری یکی از مسائل مورد بحث جانسون در سفر به تهران خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها