jahangiri

اسحاق جهانگیری در نشست استانداران سراسر کشور گفت: همان طور که قوه مجریه حق دخالت و تصمیم گیری در اختیارات سایر قوا را ندارد، هیچ دستگاه دیگری نیز نباید در امور مربوط به قوه مجریه ورود کند. برخی سازمان ها از دولت پول می گیرند تا علیه دولت جوسازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، معاون اول رئیس جمهور خطاب به استانداران سراسر کشور گفت: مهم ترین اقدام دولت افزایش امید در میان اقشار جامعه است در حالی که عده ای سعی دارند تا به اقدامات خود به هر نحوی مردم را نا امید کنند. 

اهم صحبت های او در این همایش از این قرار است:

*دولت باید با عهد و پیمانی که با مردم بسته پا بر جا بماند. باید گام‌های محکمی برای تحقق وعده‌ها برداریم، چرا که مهمترین رسالت ما تحقق وعده‌های داده شده به مردم بوده و مردم نباید احساس کنند این وعده‌ها فراموش شده است.

* باید کاری کنیم که مردم احساس کنند، دولتی دارند که خواسته های آنها را محقق می کند، تقویت حس دولت داری یعنی این حس در مردم پیدا شود که دولت به جد پیگیر مطالعات آنهاست. گروه های خودسر وقتی ایجاد می شود که حس دولت داری مردم تضعیف شود.

*برای تحقق مطالبات مردم باید دولت را تقویت کنیم،دولت توانمند، نظام را توانمند می‌کند. اشتباه است که عده ای فکر می‌کنند با دولت ضعیف می توان نظامی قدرتمند داشت‌.

* در گفت‌وگو با جامعه بیشتر اقدام کنید، دستگاه ارتباطی ما ضعف دارد، مسئولان دولتی با بخش های مختلف جامعه در ارتباط باشید. یک روز اختصاص دهید برای ارتباط و دیدار با مردم.

*{literal}{{/literal} با اشاره به اینکه مسئولان دولتی باید از برنامه های دولت دفاع کنند{literal}}{/literal} خیلی بد است یک مسئول دولتی حتی بک بار از برنامه‌های دولت و رئیس جمهور حمایت نکرده است.

 * برخی می‌خواهند به هر قیمتی مردم را امیدوار کنند، اما باید کاری کنیم که مردم تغییر را احساس کنند. جامعه باید احساس کند دولت دارد و این دولت انتظارات انها را برآورده می‌کند.

 * تضعیف حس دولتداری در مردم موجب آشفتگی و بروز گروه‌های خودسر می‌شود. تقویت حس دولتداری امنیت و ثبات را به جامعه باز می‌گرداند، مبنای کار ما باید رضایت مردم باشد و دولت باید از ابزارهای خود استفاده کند تا رنج مردم کاهش یابد.

* نباید اجازه داد فرصت خدمت به مردم از دست برود، دولت نباید در جای سایر قوا بنشیند و هیچ دستگاهی هم نباید به امور قوه مجریه ورود کند. اگر دولت ضعیف شود نظام هم ضعیف خواهد شد. خدمت به مردم و توجه به مطالبات آنها از مهم‌ترین وظایف ماست.

 *از تمام توانمندی کشور باید برای پیشرفت استفاده کرد. امروز حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند اجماعی است که همه آن را بپذیرند.

* تدبیر و امید شعار نیست و راهبردی است که باید در همه دستگاه‌های ما جاری باشد. عده‌ای گفتند وضعیت اقتصادی کشور بد است، خیر! وضعیت اقتصادی کشور را بد کردند، اما امروز وضعیت اقتصادی کشور در مسیر درستی قرار دارد و باید به آن کمک کنیم تا بهتر حرکت کند.

* ستاد اقتصاد مقاومتی باید جدی گرفته شود و در سیاست‌ها باید آن را بکار بگیریم. از مقام معظم رهبری برای ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی تشکر می‌کنم و از ایشان می‌خواهم همچنان ما در اجرای این سیاست حمایت کنند. رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند اقتصاد مقاومتی باید نافذالکلمه باشد در حالی که اکنون این وضعیت در اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

* ٢٠ هزار میلیارد تومان اعتبار برای صنایع کوچک و بزرگ در نظر گرفته شده است. پول بیت‌المال باید به دست کسی برسد که برای مردم شغل ایجاد می‌کند.

* هرکس فکر می‌کندنباید از دولت پول بگیرد، پول را پس بدهد، ما با طیب خاطر این پول را از آنها می‌گیریم، اگر هم کسی از دولت پول می‌گیرد علیه دولت جوسازی نکند. بودجه در ایجاد شغل چندان تاثیری ندارد، چرا که سرمایه‌گذاری و تولید در این زمینه موثر است و اشتغال اینگونه شکل خواهد گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها