mooshak

به گزارش خبرگزاری رویترز موشک های انصار الله یمن کاخ الیمامه شاهزادگان سعودی را مورد هدف یک موشک بالستیک قرار داده بود در حالی که نیرو های دولتی این موشک را پیش از برخورد با کاخ پادشاهی منهدم کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، پس از مشاهده دود شدید در آسمان ریاض و حضور نیرو های نظامی و امدادی مشخص گردید نیرو های انصار الله یمن با یک موشک بالستیک سعی در تخریب مقر پادشاهی عربستان داشته اند. اقدامی که نا موفق ماند و با انهدام موشک مورد نظر پایان یافت. 

همزمان با این خبر شبکه خبری المنار در خبری فوری اعلام کرد که ارتش یمن با یک فروند موشک بالستیک کاخ الیمامه در ریاض را در هم کوبیده‌اند.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله نیز خبر حمله موشکی به کاخ الیمامه در ریاض را تایید کرد. وی گفت که یگان موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک «برکان اچ 2» به کاخ الیمامه در ریاض شلیک کرده‌اند.

منابع یمنی گفتند که هدف این موشک بالستیک، نشست رهبران نظام سعودی در کاخ الیمامه بود.

این در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شده که این موشک را بر فراز ریاض رد گیری کرده است.

الإخباریه عربستان نیز مدعی شد که این موشک بر فراز ریاض ردگیری و منهدم شده است.

ارتش یمن در تاریخ سیزدهم آبان ماه با یک موشک بالستیک فرودگاه ملک خالد در ریاض را هدف قرار داده بود. نیروهای یمنی اخیرا نیز مرکز فرماندهی نظامیان سعودی در جیزان را هدف حمله بالستیکی خود قرار داده بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها