amano

در آخرین گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی هسته ای، بار دیگر پایبندی ایران به تعهداتش طبق توافقنامه برجام تایید گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از خبرآنلاین، در آخرین گزارش آزانس بین المللی انرژی هسته ای در سال 2017 میلادی که درباره مهم ترین دستاورد ها و اقدامات صورت گرفته در سال پیش منتشر شد، پایبندی ایران به توافقنامه برجام تایید گردید. 

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش های فصلی خود به شورای حکام آژانس تایید کرد ایران به تعهدات هسته ای اش اعمل کرده است.
بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به بازرسی از تاسیسات در ایران ادامه داده اند، صدها نمونه محیطی برداشته شده است و فعالیت هایی را با پشتیبانی فناوری های پیشرفته از جمله جمع آوری اطلاعات و سامانه های فراوری به انجام رسانده اند.
در ادامه این گزارش آمده است آژانس بین المللی انرژی اتمی همواره با دقت تحولات در برنامه هسته ای جمهوری دموکراتیک خلق کره را زیرنظر داشته و آمانو ، این برنامه را امسال یک موضوع مورد نگرانی جدی برشمرده است.
آمانو پس از آزمایش هسته ای کره شمالی در سوم سپتامبر در نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد از کره شمالی خواست به تعهداتش بر اساس قطعنامه های مرتبط شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  نتایج و فواید افزایش نرخ ارز مداخله ای

  بانک مرکزی هفته پیش در اقدامی تحسین برانگیز نرخ ارز مداخله ای را 3هزار ریال افزایش داد. چنین اقدامی نه تنها منجر به تغییر محسوسی در قیمت ها نشد بلکه تامین کننده ثبات در بازار ها نیز بود.

 • b

  مهران بهنیا

  مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک احتمالی ناشی از برجام

  گمانه زنی ها درباره آینده برجام از عهد شکنی رئیس جمهور آمریکا و عدم پایبندی ایالات متحده به توافق هسته ای حکایت دارد. با این وضعیت اقتصاد ایران دستخوش تغییراتی خواهد شد و انتظار شوک ارزی همانند سال 1390 و یا سنگین تر از آن نیز دور از ذهن نخواهد بود.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  هرم معکوس ورشکستگی

  ​ماجرای ورشکستگی در حقوق ایران، ماجرای یک هرم معکوس است. قانون‌گذار ایران قواعد ورشکستگی را به‌گونه‌ای تعریف کرده است که با هیچ یک از نظریات و استانداردهای شناخته‌شده بین‌المللی تطابق ندارد و سرگشتگی تئوریک قانون‌گذار در قواعدی که تصویب کرده است به روشنی نمایان است. از این رو نظام حقوقی ورشکستگی در ایران هیچ کس را راضی نمی‌کند و بدتر از آن از جهت اقتصادی غیرسازنده و بلکه مخرب است.

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

پربحث‌ها