jaygah

رئیس تحادیه جایگاه داران سوخت در پاسخ به مسئله دو نرخی شدن نرخ ارز و احتمال بکارگیری مجدد از کارت سوخت گفت: استفاده از کارت سوخت مربوط به 11 سال پیش و امری منسوخ شده است. در تلاشیم که به استفاده مجدد از آن مجبور نشیوم. اگر بنزین 1200 تومان شود دیگر دونرخی نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از انتخاب، رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در رابطه با مسئله دو نرخی شدن نرخ بنزین و استفاده مجدد از کارت سوخت گفت: کارت سوخت برای 11 سال پیش و امری منسوخ است. پس از تصویب مجلس برای دونرخی شدن بنزین و بکارگیری کارت سوخت نیز اتحادیه با این مسئله مخالفت خود را اعلام کرده بود. 

وی با اشاره به اینکه در حال‌ حاضر مردم از کارت جایگاه‌دار استفاده می‌کنند، ادامه‌ داد: استفاده دوباره از کارت سوخت یک کار ‌اضافه است. این سیستم برای سال ۱۳۸۶ است و تقریبا ۱۱ سال از زمان اجرای آن گذشته و یک کار منسوخ است.

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در پاسخ به این سوال که آیا استفاده دوباره از کارت سوخت مقدمه دو نرخی شدن بنزین است یا خیر؟ اظهار کرد: احتمالا مقدمه دو نرخی شدن بنزین باشد، زیرا رییس جمهور در سخنان خود اعلام کرده است که در مورد بنزین برای اقشار آسیب پذیر فکری خواهیم کرد.

حاج محمدرضا با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومانی مخالفت کرده است، افزود: به نظر من اگر بنزین لیتری ۱۲۰۰ تومان شود، دو نرخی نخواهد شد.

وی ادامه‌ داد: برخی می‌گویند که قیمت بنزین باید برابر قیمت فوب خلیج فارس شود. ترکیه را مثال می زنم که بنزین در آن کشور ۱۸ هزار تومان است، اما نمی‌گویند که درآمد مردم ترکیه بر اساس لیر و درآمد ایران بر اساس ریال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها