ghasemi

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری روز گذشته در پاسخ به سوالی مبنی خروج احتمالی آمریکا از معاهده برجام گفت: با توجه به اینکه برجام یک تعهد بین المللی است، امریکا قادر نخواهد بود که آن را بر هم بزند و تنها می تواند به صورت یکجانبه آن را نقض نماید. امری که در نهایت به ضرر آن کشور خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فرارو، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران و نتایج آن گفت: تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران در منطقه با شکست مواجه شده است و ادامه تلاش آن کشور در این راستا موجب بدنامی و رسوایی آمریکا در عرصه بین الملل خواهد شد. 

 وی افزود:‌ جامعه جهانی نشان داد که دوران جدید دوران دیگری است و کار ترامپ در کشاندن مسئله داخلی یک کشور به شورای امنیت که خلاف موازین بین‌المللی بود، با پاسخ جدی شورای امنیت و نه بزرگ روبه‌رو شد و این می‌تواند برای ترامپ درس عبرتی باشد. این شکستی بود در ادامه شکست‌های دیگر وی نه در منطقه و بلکه در سطح جهان.

سخنگو در خصوص ضرب الاجل تحریم‌ها و طرح اصلاح برجام روی میز سنا و کاخ سفید و موضع ایران در این خصوص گفت: در این خصوص فعلاً پیش‌داوری نمی‌کنیم اما آنچه در جمهوری اسلامی ایران از گذشته مد نظر بوده، پیش‌بینی‌های سناریوهای احتمالی است و برای هر گونه تصمیم سناریوهای ایران اتخاذ شده و همه گزینه‌ها برای هر شرایطی روی میز ایران قرار دارد و به‌تناسب نوع تصمیمات را دنبال و به‌سرعت اجرایی می‌کنیم.

با توجه به ماهیت برجام که یک تعهد بین‌المللی است، خروج احتمالی آمریکا و هرگونه برخورد غیرمنطقی آنها با برخورد متناسب و سنگین جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد و حاصل این تصمیمات برای آمریکا بسیار مهم است و اگر خطای فاحشی رخ دهد منجر به پشیمانی دولت آمریکا می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها