congress

مجلس نمایندگان آمریکا در راستای مداخله در امور سایر کشور ها، روز گذشته اقدام به تصویب طرحی در حمایت از اعتراضات خیابانی مردم ایران کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، روز گذشته مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن در عنوان حمایت از ملت ایران و اغتشاش گران خیابانی، دولت آمریکا تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کند. این قطعنامه با اکثریت غریب به اتفاق آراء به تصویب نمایندگان رسید. 

دقایقی قبل از این رای‌گیری، اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در دفاع از این قطعنامه خصمانه گفت: مردم ایران تاریخی درخشان دارند اما رژیم جمهوری اسلامی کارنامه سیاهی دارد.

قطعنامه‌ای که به تصویب رسید، از سوی دو جمهوری‌خواه ارشد مجلس یعنی «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی و «کوین مک کارتی» رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس پیشنهاد شد که جمعه پیش پیشنهاد و برای اقدام به کمیته روابط خارجی مجلس ارجاع شده بود.

آخرین اقدام آمریکا در سطح بین‌المللی برای مداخله در امور ایران که تلاش برای همراه کردن اعضای شورای امنیت بود با ناکامی مواجه شد و اعضای این شورا تاکید کردند که نباید در امور داخلی ایران دخالت کرد. این اقدام عملا باعث منزوی شدن آمریکا شد.

به گزارش یورونیوز، اعضای مجلس نمایندگان همچنین از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند.

برخی شهرهای کشور اخیرا صحنه اعتراض های بود که بیش از بیست کشته و تعداد زیادی بازداشتی در پی داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها