کد خبر: 5533
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
sena

مجلس سنای آمریکا طرح رای گیری برای بازگشایی مجدد دولت را به جلسه امروز موکول کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس نیوز، پس از به تصویب نرسیدن لایحه بودجه سال آینده در مجلس نمایندگان، دولت آمریکا از سه روز پیش و تا اطلاع ثانوی تعطیل شد. حال مجلس سنا در تلاش است تا با  انجام رایزنی ها مربوطه بتوانند به توافقات مربوطه دست یابند تا دولت این کشور مجددا فعالیت خود را آغاز کند. در همین راستا جلسه رای گیری درباره بازگشایی طرح دولت امروز ظهر به وقت محلی انجام خواهد شد. 

«میچ مک‌کانل» و «چاک شامر»، رهبران مجلس سنا در حال رایزنی برای رسیدن به توافقات لازم جهت بازگشایی دولت آمریکا و حل اختلافات بر سر سایر طرح‌های قانونی هستند. «شامر» گفت: «هنوز در حال تلاش برای مشخص کردن مسیر هستیم.»

پالیتیکو نوشته بعد از یک روز مذاکره میان اعضای میانه‌رو دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات رسیدن به توافق برای بازگشایی دولت در شب یکشنبه هنوز بعید به نظر می‌رسید.

دولت ترامپ از ساعات اولیه روز شنبه و در پی اختلاف‌نظرهای شدید میان دولت ترامپ و نمایندگان جمهوری‌خواه سنا با سناتورهای دموکرات بر سر یک برنامه مهاجرتی تعطیل شد.

نمایندگان دموکرات گفته‌اند طرح تخصیص کوتاه‌مدت بودجه به دولت آمریکا بایستی شامل مفادی هم برای حمایت از مهاجران جوان بدون مدارک هویتی (موسوم به «رویاپردازان») باشد. 

جمهوری‌خواهان تأکید کرده‌اند تا زمانی که دموکرات‌ها به بازگشایی دولت رأی ندهند، مذاکره‌ای در مورد مسائل مهاجرتی صورت نخواهد گرفت.

سناتورها بعد از یک نشست 90 دقیقه‌ای در ظهر یکشنبه طرح پیشنهادی خود را به مک‌کانل و چاک شامر تحویل دادند.

این طرح خواستار بازگشایی دولت آمریکا تا تاریخ 8 فوریه است و از مک‌کانل می‌خواهد در صحن علنی سنا متعهد شود تا قبل از آن تاریخ طرح مهاجرت را در این مجلس به رأی می‌گذارد. 

پس از ارائه این طرح پیشنهادی مک‌کانل و شامر برای 30 دقیقه به صورت خصوصی دیدار کردند، اما نتوانستند به توافق برسند. 

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند رأی‌گیری بر سر این طرح پیشنهادی که قرار بود ساعت 01:00 بامداد دوشنبه (09:30 به وقت تهران) انجام شود، اکنون معوق شده و برای گفت‌وگوهای بیشتر به ظهر دوشنبه موکول شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها