taslihat

پس انتشار گزارش های وزارت اقتصاد آلمان و مشخص شدن ارقام مربوط به صادرات و ارسال تسلیحات مشخص گردیدی که این کشور در سال گذشته بزرگترین صادرکننده سلاح به کشور های جهان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس،س از انتشار گزارش های مربوط به ارقام صادرات کالا های مختلف که وزارت اقتصاد آلمان منتشر کرده است مشخص شد که این کشور در سال گذشته بیش از 6 میلیارد دلار سلاح فروخته است که اکثر آن به کشور های جهان سوم و در منطقه خاورمیانه صادر کرده است. 

این اطلاعات در پی درخواست فراکسیون حزب چپ از وزارت اقتصاد به دست آمده است. بر همین اساس در فاصله سالهای 2014 تا 2017، ارزش کلی معامله‌های شخصی، 24 میلیارد و 91 میلیون بوده است.

این موضوع به ویژه زمانی از لحاظ سیاسی اهمیت دارد که این صادرات نه به کشورهای اروپایی یا ناتو بوده، بلکه به ویژه به مقصد کشورهای جهان سوم بوده است.

موضوع صادرات تسلیحاتی آلمان به کشورهای بحران‌زده همواره در سالهای گذشته یکی از موارد انتقاد از سیاست‌های دولت آلمان بوده است و در شرایطی است که دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که این کشور به سرعت تهیه تجهیزات نظامی برای گروه‌های درگیر در جنگ یمن را متوقف می‌کند که عربستان سعودی به عنوان مهمترین مشتری تسلیحات آلمانی از جمله این کشورهاست.

عربستان سعودی صدها میلیون تسلیحات از آلمان خریداری می‌کند و این در شرایطی است که بیش از 5 هزار نفر غیرنظامی در جریان جنگ میان عربستان و یمن کشته شده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  خیال راحت مسئولین و ابر چالش های اقتصادی

  نقل است که وزیر وقت خزانه داری ایالات متحده، هنری پولسون پس از بحران مالی سال 2008 و ورشکستگی چهارمین بانک بزرگ این کشور دچار بیماری ناراحتی اعصاب و البته بی خوابی شد. کشور آمریکا در حالی توانست بحران مالی را پشت سر بگذارد که تصمیم گیران با حس مسئولیت پذیری وظایف خود را اجرا می کردند.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها