sanchi

سخنگوی شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران خبر از بازگشایی و رمز خوانی اطلاعات نفتکش سانچی داد که چندی پیش در اثر برخورد با نفتکش دیگر، دچار حادثه شد و پس از چندین روز آتش سوزی غرق شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، محسن بهرامی سخنگوی شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران درباره رمز خوانی جعبه سیاه نفتکش سانچی اعلام کرد که عملیات رمزگشایی آغاز شده است و در ادامه بر اساس پروتکل های موجود، نسخه ای از داده های به دست آمده به هر یک از  دینفعان داده خواهد شد. 

وی ادامه داد: بررسی این اطلاعات توسط کارشناسان انجام می‌شود و همه نکات VDR جزء به جزء بررسی می‌شود.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با بیان اینکه رمزگشایی از اطلاعات و کدهای VDR به سرعت انجام می‌شود، گفت: آن چه که زمان‌بر است این است که این اطلاعات باید کنار هم گذاشته شود تا مشخص شود دلیل وقوع حادثه چه مواردی بوده است.

بهرامی گفت: این اطلاعات شامل اطلاعات نوار مکالمات کاپیتان کشتی‌ها، عمق‌یاب، اطلاعات رادارها، موقعیت مکانی و غیره است که کنار هم چیده می‌شود و دسته‌بندی می‌شود تا نحوه وقوع حادثه مشخص شود.

سخنگوی شرکت ملی نفت‌کش تأکید کرد: این مورد کار کارشناسی دقیق می‌طلبد و نیازمند کارشناسانی است که روی عرشه کار کرده‌اند و کشتی‌ را می‌شناسند. 

سخنگوی شرکت ملی نفتکش در پاسخ به این سؤال که آیا VDR فله‌بر کریستال اطلاعات آخرین لحظه‌ها قبل از وقوع حادثه را ثبت کرده است؟، گفت: VDR کریستال سالم بود و تا ساعاتی قبل از وقوع حادثه اطلاعات را ثبت کرده است و این نیاز ما را رفع می‌کند.

به گزارش فارس یک فروند کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناماست که حامل 114 هزار تن میعانات گازی و سوخت (111 هزار تن بار و 3 هزار تن سوخت سانچی) از مبدا بندر عسلویه به کره جنوبی بود، روز 16 دی‌ماه در ساعت 16:30 به وقت تهران در محدوده دریایی چین (160 مایلی بندر شانگهای چین) با کشتی فله‌بر چینی (کریستال) تصادف کرد و بر اثر این اتفاق کشتی نفتکش دچار انفجارهای متعدد و حریق و سپس غرق شد؛ 32 خدمه این نفتکش همه در این حادثه جان باختند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها