zarif

وزیر خارجه کشورمان در واکنش به اتهامات جعلی آمریکا مبنی بر ساخت و آزمایش موشک های بالستیک توسط ایران گفت: ترامپ و یارانش تمام تلاش خود را برای ایران هراسی در منطقه انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، سفرای کشور های اروپایی عضو شورای امنیت به دعوت دونالد ترامپ در ضیافت شام کاخ سفید حضور یافتند تا شاهد مدارک جعلی این کشور در خصوص موشک های ارسال شده توسط ایران به یمن باشند. در همین راستا محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به این اتفاق واکنش نشان داده و پیغامی با این مضمون در توییتر خود منتشر کرده است:

 «در اداره تولید اخبار جعلی، ترامپ و یارانش در تلاشند تا از طریق تطمیع و ارائه شواهد جعلی تهیه شده توسط یک همسایه در حال جنگ، ادبیاتی ایران‌هراسانه در شورای امنیت ایجاد کنند [اما] این تنها همان همسایه عاجز و همدستانش در ارتکاب جرایم جنگی را قانع می‌کند.»

نیکی هیلی: شواهد دست اول علیه ایران داریم

همچنین نیکی هیلی قرار است اعضای شورای امنیت را در واشنگتن به بازدید لاشه موشکی که مدعی است در ایران ساخته شده، ببرد. این تلاش دیپلماتیک جدید آمریکا علیه ایران به شمار می رود.

نمایندگان عضو شورای امنیت سازمان ملل بعد از این شوی تلویزیونی نیکی هیلی، قرار است با دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا نهار بخورند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل بازهم مدعی شد شواهد دست اول علیه ایران داریم. این در حالی است که ماه پیش، وقتی شوی هیلی مقابل لاشه یک موشک اجرا شد نیویورک تایمز به نقل از مقامات وزارت دفاع ادعای سفیر آمریکا در سازمان ملل را رد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها