rohani

رئیس جمهور به همراه تعدادی از وزرا و معاونین خود به جهت افتتاح پروژه های تکمیل شده و آغاز برخی پروژه های جدید به استان کرمان سفر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، رئیس جمهور به همراه 16 تن از معاونین و وزرایش به استان کرمان سفر کرده است تا طرح هایی که در دولت پیش آغاز شده بود و هم اکنون به پایان رسیده است را افتتاح نماید. وی همچنین از کلنگ زنی پروژه های عظیمی خبر داد و ابراز امیدواری نمود که با اجرایی شدن این طرح ها، استان کرمان به قطب اقتصادی و کشاورزی کشور تبدیل شود. 

استاندار کرمان، علیرضا رزم حسینی گفت: در این سفر بیش از ۱۰ میلیارد تومان پروژه صنعتی معدنی سیرجان به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود، افزود: اکنون در حوزه فلزات زنجیره فولاد در کرمان تکمیل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه تولید گندله از پنج میلیون تن به ۱۵ میلیون تن در دولت یازدهم رسیده ایم و امروز ۳.۶ میلیون تن آهن اسفنجی در استان کرمان تولید می شود.
افتتاح یا کلنگ زنی ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه
استاندار کرمان عنوان کرد: صبح فردا عملیات اجرایی بزرگترین پروژه فولادی با حضور رئیس جمهور کلید می خورد که بر این اساس سه میلیون تن ورق فولاد تولید می شود و اشتغالزایی بالایی به همراه دارد.
رزم حسینی با اشاره به افتتاح سه هزار و ۴۰۰ میلیارد پروژه در رفسنجان افزود: در مجموع حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه در سفر رئیس جمهور در استان کرمان مورد بهره برداری قرار می گیرد یا کلنگ زنی می شود.
استاندار کرمان گفت: حدود ۱۶ مقام کشوری شامل معاونان رئیس جمهور و وزرا در این سفر رئیس جمهور را همراهی کرده و در شهرستان های استان کرمان حضور پیدا خواهند کرد.
وی ادامه داد: مطالعات بزرگترین خط ریلی جاسک - کهنوج - جیرفت - بم که به شبکه سراسری کشور متصل خواهد شد به پایان رسیده و امیدواریم شاهد اعلام آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
رزم حسینی تصریح کرد: همچنین عملیات اجرایی خط ریلی کرمان - بردسیر - سیرجان فردا آغاز می شود که بر این اساس ۱۵ میلیون تن بار که از طریق جاده جابجا می شد به این خط منتقل می شود.
وی در حوزه آب هم به تجهیز ۴۷ هزار هکتار ارضای این استان به سیستم های آبیاری تحت فشار اشاره کرد و افزود: هدف طرح همیاران آب مدیریت آب و خاک است و با توجه به کاهش نزولات آسمانی و تغییرات اقلیمی تنها راه نجات استفاده مدیریت شده از آب موجود است.
آخرین جزئیات طرح های انتقال آب به کرمان
استاندار کرمان با اشاره به تهیه و تصویب نقشه آبی استان کرمان با دستور رئیس جمهور افزود: مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان مطالعات تمام شده و در این سفر رئیس جمهور در خصوص بحث فاینانس برای طرح گفته شده موافقت کرده است.
وی با بیان اینکه برای جیرفت و عنبرآباد بحث انتقال آب از سد جیرفت پی گیری می شود، گفت: امیدواریم در اوایل سال ۹۸ بتوان آب بم و بروات سد نسا تامین شود.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه نقشه آب استان کرمان در دولت یازدهم تکمیل شده و در حال اجراست، گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس در دولت سابق شروع شد و ۱۵ درصد پیشرفت فیزیک داشت که در این دولت ۴۰ درصد پیشرفت افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: این طرح برای صنایع است که توسط بخش غیردولتی انجام می شود؛ در این سفر منابع تامین این پروژه را از طریق بانک ها دنبال می کنیم که ظرف سه سال در صورت تامین اعتبار به اتمام برسد.
وی همچنین با تبریک دهه فجر اظهار کرد: ویژه برنامه های دهه فجر از فردا در سراسر استان کرمان آغاز می شود ضمن اینکه در کنار این مراسمات برنامه های دیگری مانند نمایشگاه های دستاوردهای انقلاب و برنامه های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.
استاندار کرمان با اشاره به لزوم مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: امیدواریم مردم مانند سال های گذشته با حضور پرشور در این راهپیمایی ضمن اثبات وفاداری خود به نظام پشتوانه محکمی برای نظام باشند.
گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی در کرمان
وی همچنین به بیان دستاوردها انقلاب اسلامی ایران پرداخت و افزود: بعد از پیروزی انقلاب شاهد رشد چشمگیر در حوزه های مختلف هستیم به گونه ای امروز در استان کرمان سه هزار و ۴۰۰ مگاوات تولید برق داریم که ۵۰ مگاوات مازاد برق تولیدی در استان به خارج از کرمان فرستاده می شود.
رزم حسینی با اشاره به اینکه اکثر شهرها و ۷۵ درصد روستاهای استان کرمان به برکت انقلاب از نعمت گاز بهره مند شده اند، گفت: امروز بزرگراه های متعددی در استان وجود دارد و اکثر روستاها از جاده های مناسب و آسفالته برخودار هستند.
استاندار کرمان گفت: در حال حاضر شبکه آبرسانی در تمامی روستاها وجود دارد و تنها ۹۰۰ روستا به وسیله تانکر آبرسانی می شوند.
وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت استان کرمان اشاره و تصریح کرد: امروز در ۲۳ شهرستان استان کرمان از جمله منوجان، قلعه گنج و فاریاب دارای بیمارستان هستیم.
رزم حسینی با اشاره به اینکه در این استان حدود چهار تخت بیمارستانی فعال وجود دارد و گفت: همچنین هزار و ۸۰۰ تخت در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه در حوزه مخابرات تقریبا در سراسر کرمان هم شبکه تلفن همراه و خطوط ثابت فعال است و اینترنت هم گسترش پیدا کرده است، بیان کرد: در زمینه های امور فرهنگی و ورزشی نیز توفیقاتی حاصل شده است.
استاندار کرمان همچنین به وجود سرمایه های اجتماعی بسیار بالا در این استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر پنج فرودگاه فعال در استان کرمان وجود دارد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه جمعیت کرمان در مقایسه با قبل از انقلاب دو برابر افزایش یافته است، بیان کرد: طبیعی است که جویندگان کار با افزایش جمعیت زیادتر می شوند؛ در چنین شرایطی در سال گذشته ۴۶ هزار و ۸۰۲ شغل در این استان ایجاد شد.
به گزارش مهر،وی گفت: هزنیه های بسیاری برای به ثمر رسیدن انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت نظام داده شده است و همگی باید برای حفظ آن کوشا باشیم. ممکن است کاستی هایی هم وجود داشته باشد که با همگرایی، هم افزایی و تقویت همه نهادهای ملی، مردمی و دولتی قابل برطرف شدن است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها