abas-araghchi-13.jpg

سید عباس عراقچی با رد ادعای آمریکا مبنی بر نسبت دادن قطعات موشک های یافته شده در یمن به سپاه پاسداران گفت: این تلاش نافرجام آمریکا در نهایت به منزوی شدن آمریکا در عرصه بین الملل منجر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از انتخاب، معاون وزیر امور خارجه سید عباس عراقچی در در جمع خبرنگاران در حاشیه بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی گفت: آمریکا با نسبت دادن قطعات موشک هایی که معلوم نبود از کجا آمده اند به ایران تلاش کرد تا ارسال تسلیحات به یمن را به سپاه پاسداران نسبت دهد اما هیچ سند معتبری نتوانست ارائه کند. 

وی ادامه داد: ما این موارد را حرکتی نمایشی و مذبوخانه و نمایش چیزی که اصلا وجود ندارد، می‌دانیم. آمریکایی‌ها در گذشته تلاش زیادی کردند که ایران را به شورای امنیت ببرند و پرونده و پای ایران را به شورای امنیت باز کنند که این کار آنها تا کنون با شکست مواجه شده است.

معاون وزیر امور خارجه گفت: هرچند باری که آمریکا موضوع موشکی ایران، یمن یا حتی آشوب‌های داخلی ایران را مطرح کرد و خواست با این مسایل پای ایران را به شورای امنیت پیش بکشد، برعکس به انزوای بیشتر آمریکا منجر شده است و همه رسانه‌های غربی و کشورهای هم پیمان آمریکا به آن اذعان کرده‌اند.

عراقچی ادامه داد: در حرکت آخر که اینها انجام داده‌اند که آشوب‌های داخلی ایران را به صحنه‌ای برای محکومیت ایران در مجامع جهانی تبدیل کنند آن جلسه شورای امنیت به جلسه‌ای برای انزوای آمریکا و حمایت از ایران تبدیل شد. اینها حرکت‌های مذبوحانه‌ای است که با دیدن واکنش‌های کشورهای مختلف که شاهد بودیم، دیدیم که اقدامات آنها چندان موثر نبوده و موضع دولت روسیه و برخی دیگر از کشورهای عضو شورای امنیت نیز روشن بود و حتما از این مسیر سودی نخواهند برد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها