abas-araghchi-13.jpg

سید عباس عراقچی با رد ادعای آمریکا مبنی بر نسبت دادن قطعات موشک های یافته شده در یمن به سپاه پاسداران گفت: این تلاش نافرجام آمریکا در نهایت به منزوی شدن آمریکا در عرصه بین الملل منجر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از انتخاب، معاون وزیر امور خارجه سید عباس عراقچی در در جمع خبرنگاران در حاشیه بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی گفت: آمریکا با نسبت دادن قطعات موشک هایی که معلوم نبود از کجا آمده اند به ایران تلاش کرد تا ارسال تسلیحات به یمن را به سپاه پاسداران نسبت دهد اما هیچ سند معتبری نتوانست ارائه کند. 

وی ادامه داد: ما این موارد را حرکتی نمایشی و مذبوخانه و نمایش چیزی که اصلا وجود ندارد، می‌دانیم. آمریکایی‌ها در گذشته تلاش زیادی کردند که ایران را به شورای امنیت ببرند و پرونده و پای ایران را به شورای امنیت باز کنند که این کار آنها تا کنون با شکست مواجه شده است.

معاون وزیر امور خارجه گفت: هرچند باری که آمریکا موضوع موشکی ایران، یمن یا حتی آشوب‌های داخلی ایران را مطرح کرد و خواست با این مسایل پای ایران را به شورای امنیت پیش بکشد، برعکس به انزوای بیشتر آمریکا منجر شده است و همه رسانه‌های غربی و کشورهای هم پیمان آمریکا به آن اذعان کرده‌اند.

عراقچی ادامه داد: در حرکت آخر که اینها انجام داده‌اند که آشوب‌های داخلی ایران را به صحنه‌ای برای محکومیت ایران در مجامع جهانی تبدیل کنند آن جلسه شورای امنیت به جلسه‌ای برای انزوای آمریکا و حمایت از ایران تبدیل شد. اینها حرکت‌های مذبوحانه‌ای است که با دیدن واکنش‌های کشورهای مختلف که شاهد بودیم، دیدیم که اقدامات آنها چندان موثر نبوده و موضع دولت روسیه و برخی دیگر از کشورهای عضو شورای امنیت نیز روشن بود و حتما از این مسیر سودی نخواهند برد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  خیال راحت مسئولین و ابر چالش های اقتصادی

  نقل است که وزیر وقت خزانه داری ایالات متحده، هنری پولسون پس از بحران مالی سال 2008 و ورشکستگی چهارمین بانک بزرگ این کشور دچار بیماری ناراحتی اعصاب و البته بی خوابی شد. کشور آمریکا در حالی توانست بحران مالی را پشت سر بگذارد که تصمیم گیران با حس مسئولیت پذیری وظایف خود را اجرا می کردند.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها