putin

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در موضوع کنترل مناطق آشوب زده و مدیریت نیرو های نظامی حاضر در منطقه با سران کشور های ایران و ترکیه به توافق رشیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از انتخاب، روزنامه الدیار چاپ بیروت در سرمقاله ای به توافق روسیه با کشور های حاضر در سوریه از جمله ایران و ترکیه اشاره و از تصمیم پوتین برای راه اندازی یکی از بزرگترین مراکز آموزش نظامی جهان در سوریه خبر داده است. بر این اساس مقرر شده است که ارتش روسیه 5000 افسر و مستشار نظامی به جهت آموزش بیش از 100 هزار سرباز سوری، به این کشور ارسال نماید. 

این روزنامه عرب زبان آورده است: پوتین از ارتش سوریه خواسته است که این 130 هزار سرباز از ازتش عربی سوری جدید، طبق نقشه روسیه تقسیم شوند و علاوه بر اینها، 20 هزار سرباز سوری طی دو ماه آموزش ببیند. مأموریت این افراد، تنها تأمین امنیت راههای بین المللی بین استانهای سوریه است. به این ترتیب، تعداد سربازان ارتش سوری جدید به حدود 170 هزار نفر می رسد که تحت رهبری سوریه و روسیه هستند. بدین معنا، کشورهای دیگر در رهبری این ارتش جدید دخالتی نمی کند و مسئولیت کامل توزیع نیروها و مشارکت با آنها در عملیات ارتش سوریه، تنها با روسیه است.

براساس برنامه ریزی روسیه، تعداد سربازان ارتش سوریه از 380 هزار، به 200 هزار نفر کاهش پیدا می کند، یعنی حدود نیمی از افراد ارتش سوریه از آن جدا می شوند. رهبری ارتش سوری عربی جدید، در اختیار افسران ارشد ارتش روسیه به همراه افسران ارشد ارتش سوریه به صورت مشترک خواهد بود.

ژنرال روسی علاوه بر اعلام این مطلب، به نقل از رئیس جمهور روسیه خطاب به اسد گفت: هواپیماهای روسیه پوشش هوایی ارتش عربی سوری جدید را بر عهده می گیرند، به استثنای حملاتی که هواپیماهای اسرائیلی بر مراکز حزب الله ترتیب می دهند. بر این اساس در صورتی که ارتش اسرائیل ارتش سوری جدید را هدف قرار دهد، هواپیماهای روسیه در برابر انها می ایستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jalalpoor

  محسن جلال پور

  خسارات عدم اصلاح نرخ ارز بر عهده تولید کننده داخلی

  سیاست ناصحیح مدیریت نرخ ارز سابقه‌ای طولانی در اقتصاد ایران دارد. از مسیر اجرای این سیاست ناصحیح ضرر و زیان فراوانی به منافع اقتصادی و غیراقتصادی کشور وارد شده است. زنجیره غلطی که بارها و بارها در طول چهار دهه اخیر تکرار شده و همواره نه تنها منجر به اتلاف و حیف و میل منابع کشور شده که اثر فراوانی بر پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد داشته و بازار را در ابهامی خسارت‌آفرین فرو برده است.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  چرا و چگونه وضعیت موسسات مالی بحرانی شد؟

  بدون تردید بروز مشکل و بحران در نظام بانکی در نتیجه یک اشتباه، به تنهایی پدید نخواهد آمد و مستلزم سلسله اشتباهات به هم پیوسته خواهد بود. با این حال تصمیم داریم علت بروز بحران در موسسات مالی را بررسی کنیم.

 • ghani-nejad

  دکتر موسی غنی نژاد

  مشکلات نیروی کار در بخش دولتی

  عدم بهره وری مناسب نیروی کار در بخش دولتی در مقایسه با بخش خصوصی همواره یکی از معضلات علم اقتصاد بوده است. به اعتقاد کارشناسان اصلی ترین دلیل این امر، نبود نظام انگیزشی مناسب در بخش دولتی در مقایسه با نظام بازار است.

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  خیال راحت مسئولین و ابر چالش های اقتصادی

  نقل است که وزیر وقت خزانه داری ایالات متحده، هنری پولسون پس از بحران مالی سال 2008 و ورشکستگی چهارمین بانک بزرگ این کشور دچار بیماری ناراحتی اعصاب و البته بی خوابی شد. کشور آمریکا در حالی توانست بحران مالی را پشت سر بگذارد که تصمیم گیران با حس مسئولیت پذیری وظایف خود را اجرا می کردند.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها