pahpad

خبرگزاری ان بی سی آمریکا مدعی شده است که پهپاد ایرانی که چند روز پیش در سوریه سرنگون شده بود، کپی نسخه آمریکایی است که در سال 2011 در ایران سقوط کرده بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، گفته می شود پهپادی که چند روز پیش توسط ارتش اسرائیل در کشور سوریه منهدم شد از لحاظ مشخصات و قابلیت های پروازی کاملا مشابه پهپاد آمریکایی بوده است که هفت سال پیش برای جاسوسی وارد مرز های ایران شده بود.

به گفته مقامات ایرانی این هواپیمای بدون سرنشین از نوع آر کیو ۱۷۰ در عمق ۲۲۵ کیلومتری خاک ایران رهیابی و سرنگون شده است.  این پهپاد در حال جاسوسی از کشور بود و نیروهای ایران با نفوذ در سامانه الکترونیکی، کنترل پهپاد را در دست گرفته و آن را سالم بر زمین نشانده‌اند.

پهپاد آر کیو ۱۷۰ از پیشرفته‌ترین انواع هواپیمای بدون سرنشین است و متخصصان ایرانی توانسته‌اند از طریق مهندسی معکوس نمونه‌هایی از آن را تولید کنند.

پیش از این ارتش اسرائیل ادعا کرده بود که یک پهپاد ایرانی را رهگیری و سرنگون کرده است. به ادعای تل‌آویو این پهپاد از سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود.

حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه ایران در پاسخ به این ادعا گفت که «ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمی‌کنیم، اگر سوری‌ها تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد چون اسرائیلی‌ها دروغگو هستند.»

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز ادعای اسرائیل را «مضحک» خواند و آن را رد کرد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها