havapeyma

صبح امروز حوالی ساعت 8 صبح هواپیمای ATR متعلق به هواپیمایی آسمان که از تهران به مقصد یاسوج عازم بود، از رادار خارج شد. اگرچه آمار متفاوتی از تعداد مسافران هواپیما وجود دارد اما تعداد آنان از 50 تا 100 نفر تخمین زده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی 1404 به نقل از آفتاب نیوز، یک فروند هواپیمای ATR متعلق به هواپیمایی آسمان صبح امروز فرودگاه مهرآباد را به مقصد یاسوج ترک کرد اما پس از گذشت حدود 20 دقیقه از پرواز و در حوالی شهر سمیرم واقع در استان اصفهان سقوط کرد. 

مدیرکل روابط عمومی آسمان در این باره به فارس گفت: فعلا آخرین اخبار این است که این هواپیما از رادار خارج شده است و در حال پیگیری موضوع هستیم.  این هواپیما حامل ۶۶ مسافر بود.

این هواپیما هر روزه یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بالعکس دارد که میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر حمل می‌کند.

هواپیما تهران یاسوج سقوط کرده است

سرپرست اورژانس کشور در گفت‌وگو با فارس گفت: هواپیمای تهران ـ یاسوج که از صبح امروز از رادار خارج شده بود، در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرده است.  این پرواز ۱۰۰ مسافر داشته و نیروهای اورژانس جهت کمک به حادثه‌دیدگان احتمالی در حالت آماده‌باش هستند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: یک فروند هواپیمای مسافربری که از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود 20 دقیقه پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.  

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک فروند بالگرد اورژانس به منطقه اعزام شده است، گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد و اخبار تکمیلی در این خصوص اعلام می‌شود.

بروجردی: هواپیمای یاسوج بر اساس مشاهدات مردمی سقوط کرده است 

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز گفت که بر اساس مشاهدات مردمی، هواپیمای یاسوج دچار سانحه هوایی شده است. 

علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و شش خدمه صبح امروز از رادار خارج شده و مشاهدات مردمی نشان دهنده وقوع سانحه هوایی است.  خبرهایی مبنی بر سقوط این هواپیما دریافت کرده‌ایم و منتظر تایید آن از سوی مراجع رسمی هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها