bahrain

راشد بن عبد الله وزیر کشور بحرین در نشست شب گذشته اتحادیه عرب به بیان اتهامات واهی علیه کشورمان پرداخت و عنوان کرد که ایران به دنبال برهم زدن ثبات و امنیت در بحرین می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس، راشد بن عبد الله وزیر کشور بحرین در آخرین نشت اتحادیه عرب حملات تندی به ایران کرد و با تکرار اتهامات برخی کشور های غربی و اسرائیل درباره کشورمان مدعی شد که ایران با انجام اقدامات سازماندهی شده به فکر بر هم زدن امنیت و ثبات در کشور بحرین است. وی در ادامه ایران را به پناهگاهی برای مجرمان تشبیه کرد. 

وی در ادامه ادعا کرد: ایران به کنوانسیون‌های بین‌المللی و قوانین «اینترپل» (پلیس بین‌الملل) و خطوط قرمز پایبند نیست، خودش را مافوق قانون می داند، ایران از اراضی خود برای آموزش تروریست‌ها ، صادرات اسلحه و مواد منفجره استفاده می‌کند و همه اینها مستند است.

راشد بن عبدالله سپس مدعی شد: ایران از طرق مختلف در امور داخلی ما مداخله می‌کند به عنوان مثال از طریق «طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری» تا از این اموال برای گسترش نفوذ خود استفاده کند چه با بکارگیری اشخاص، چه موسسات و چه عاملان عملیات‌های تروریستی. دومین روش مدارس ایرانی است که در راستای نشر فرهنگ ایرانی کار می‌کنند و پایگاهی برای جوانانی است که به مبادی انقلاب [امام] خمینی و ولایت فقیه اعتقاد دارند و تابع ایران هستند.

وزیر کشور بحرین در ادامه ادعاهای خود گفت: مورد دیگر، بهانه حمایت از طایفه شیعه است و از این مورد برای نشر فرهنگ افراط‌گرایی و تسلط بر انجمن‌های خیریه و حوزه‌های دینی استفاده می‌شود و منجر به وجود آمدن پایگاهی افراطی تابع ایران استفاده می‌شود.

بن عبدالله مدعی شد: ایران می‌خواهد فتیله بحران فرقه‌گرایی را شعله‌ورتر کند اما الحمدلله ما فرصت لازم برای تحقق این هدف را به این کشور نداده‌ایم و ما با این مداخلات در محورهای مختلف مقابله می‌کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها