shora-amniat

نشست شورای امنیت با محوریت بحران سوریه که روز گذشته در مقر شورای امنیت سازمان ملل برگزار شد پس از سه ساعت با انتشار چندین خط بیانیه پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، روز گذشته نشست شورای امینت در رابطه با حل بحران سوریه و آینده درگیری ها و ناآرامی برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست ضمن ابراز نگرانی شدید درباره وضعیت کنونی سوریه بار دیگر با تصویب قطعنامه 2401 در رابطه با برقراری آتش بس 30 روزه در این کشور و از سرگیری کمک های بشر دوستانه به این کشور موافقت کردند. 

در جلسه شورای امنیت استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه نیز از طریق ویدئو کنفرانس مشارکت داشت. این در حالی است که مارک لوکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه به علت سفر به لندن در این نشست حضور نداشت.

پیش از نشست شورای امنیت فرانسوا دلاتر، سفیر فرانسه در سازمان ملل با اشاره به ایران و سوریه تاکید کرد، مساله مهم اکنون این است که طرف‌های تاثیرگذار بر نظام سوریه بر این نظام فشار بیاورند.

روز دوشنبه یعنی ۱۰ روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در جلسه عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

دلاتر ادامه داد: ضروری است که دمشق مجوزهای لازم برای هر کاروان انساندوستانه بدهد چیزی که اکنون وجود ندارد.

وی نسبت به اینکه غیرنظامیان اولین قربانیان هستند و عملیات هوایی- زمینی در غوطه شرقی ادامه دارد، ابراز تاسف کرد.

یک دیپلمات دیگر که خواست نامش فاش نشود، گفت: در جلسه شورای امنیت ناامیدی شدیدی موج می‌زد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها