کد خبر: 5674
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
fazli

عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به آخرین گزارش ها درباره مبارزه با قاچاق کالا گفت: با تدبیر ها و اقدامات صورت گرفته توسط دولت در سالیان اخیر رقم قاچاق کالا با کاهشی 50 درصدی به 11 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس، وزیر کشور با حضور در آخرین نشست شورای توسعه پایدار به مسئله امنیت کشور در مرز ها اشاره کرد و گفت: به لطف خدا و تلاش شبانه روزی مسئولین، مرز های کشور در امنیت کامل به سر می برند و با تدبیر های صورت گرفته روز به روز امنیت مرز ها را افزایش خواهیم داد. 

وی از سازمان برنامه بودجه خواست اعتبارات مصوب مربوط به مرزهای کشور را طی چند روز آینده تخصیص و برآورد دقیقی از اعتبارات طرح ها و برنامه های پیشنهادی دستگاه اجرایی این شورا انجام دهد.

وزیر کشور بر برگزاری مستمر کمیته اقتصادی شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور توسط سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد و گفت: این سازمان بر اساس دستور رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهوری نیز اعتبارات مصوب و در نظر گرفته شده توسط این شورا را هرچه زودتر تخصیص دهد.

رحمانی‌فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته اظهار داشت: خوشبختانه براساس آخرین گزارش‌ها طبق اقدامات انجام شده میزان قاچاق کالا در کشور به 11 میلیارد دلار کاهش یافته است که مصمم هستیم با جدیت تمام این روند کاهش ادامه یابد.

وی تاکید کرد: باید در تمام مرزهای مورد نیاز، گلوگاهها و گمرکات دستگاه‌های پیشرفته ایکس ری نصب شوند به طوری که ظرف چند سال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته که موجب کاهش میزان قاچاق کالا شده است.

شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور با پیشنهاد نصب و راه اندازی دستگاه های پیشرفته ایکس‌ری در هشت نقطه در غرب کشور موافقت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها