vien

ساعاتی پیش فرد مسلحی با در دست داشتن سلاح سرد به اقامتگاه سفیر ایران در اتریش حمله می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، فردی مسلح با در دست داشتن چاقو قصد داشته که به اقامتگاه سفیر ایران در وین اتریش حمله کند. اقدامی که با تلاش نیرو های امنیتی ناکام ماند و فرد مهاجم نیز کشته شد. 

هرالد موئزر سخنگوی پلیس در وین اعلام کرد این حمله در ساعت 11:35 به وقت محلی در نزدیکی محل اقامت سفیر ایران روی داد که فرد مسلح با شلیک گلوله پلیس از پا در آمد. یکی از محافظان سفارت بر اثر جراحات به بیمارستان منتقل شده است.

این حمله در حالی رخ می دهد که روز جمعه سفارت ایران در لندن نیز شاهد حملۀ افراد مهاجم بود.

جمعه گذشته چهار نفر وارد بالکن سفارت ایران در لندن شدند و به پرچم ایران اهانت کردند و پرچم های موسوم به خادم المهدی منتسب به جریان شیرازی ها را در آنجا نصب کردند.این گروه شعارهایی سر دادند و پرچم های خود را در بالکن سفارت چرخاندند. 

مهاجمین به سفارت ایران در لندن روز گذشته به قید وثیقه آزاد شدند.

ایران سفیر انگلیس در تهران را به خاطر حمله چهار نفر به سفارت این کشور در لندن و پایین کشیدن پرچم ایران و پاره کردن آن احضار کرد. این افراد که وابسته به یک گروه مسلمان تندرو شیعه هستند به قید وثیقه آزاد شده اند.

تهران روز جمعه حمله به سفارتش در لندن را به شدت محکوم کرد و از نیروهای پلیس انگلیس خواست تدابیر امنیتی مناسب را برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک خود فراهم کند.اندکی پس از این حمله سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه ایران فراخوانده شد تا توضیحاتی درباره این موضوع ارائه کند.

یکی از سخنگوهای پلیس لندن در این رابطه گفت: حمله کنندگان به سفارت ایران در نهایت به قید وثیقه آزاد شدند.

حمله کنندگان بیست و نه ،هجده،هفده و شانزده سال سن داشتند اما هنوز هویت آنها اعلام نشده است.تحقیقات درباره این حادثه در جریان است.

گروه خادم المهدی که مقرش در انگلیس است با تلاش های شیخ یاسر الحبیب پایه گذاری شده است.وی بارها نظرات جنجالی خود را درباره تاریخ اسلام بیان داشته و به صحابه پیامبر اکرم دشنام داده است و هم از شیعیان و هم از سنی ها انتقاد می کنند.­

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  نتایج و فواید افزایش نرخ ارز مداخله ای

  بانک مرکزی هفته پیش در اقدامی تحسین برانگیز نرخ ارز مداخله ای را 3هزار ریال افزایش داد. چنین اقدامی نه تنها منجر به تغییر محسوسی در قیمت ها نشد بلکه تامین کننده ثبات در بازار ها نیز بود.

 • b

  مهران بهنیا

  مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک احتمالی ناشی از برجام

  گمانه زنی ها درباره آینده برجام از عهد شکنی رئیس جمهور آمریکا و عدم پایبندی ایالات متحده به توافق هسته ای حکایت دارد. با این وضعیت اقتصاد ایران دستخوش تغییراتی خواهد شد و انتظار شوک ارزی همانند سال 1390 و یا سنگین تر از آن نیز دور از ذهن نخواهد بود.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  هرم معکوس ورشکستگی

  ​ماجرای ورشکستگی در حقوق ایران، ماجرای یک هرم معکوس است. قانون‌گذار ایران قواعد ورشکستگی را به‌گونه‌ای تعریف کرده است که با هیچ یک از نظریات و استانداردهای شناخته‌شده بین‌المللی تطابق ندارد و سرگشتگی تئوریک قانون‌گذار در قواعدی که تصویب کرده است به روشنی نمایان است. از این رو نظام حقوقی ورشکستگی در ایران هیچ کس را راضی نمی‌کند و بدتر از آن از جهت اقتصادی غیرسازنده و بلکه مخرب است.

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها