janati

ایت الله جنتی در آغاز چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری به ایراد سخنرانی پرداختند. مهم ترین بخش این اجلاس انتخاب هیئت رئیسه مجلس خبرگان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری از حفظ انقلاب اسلامی در آستانه چهارمین دهه که از عمر آن می گذرد ابراز خشنودی کرد و گفت: انقلاب اسلامی در طی سالیان اخیر از مسیر پر پیچ و خم عبور کرده و فتنه های فراوانی را پشت سر گذاشته است. از آقای رئیس جمهور درخواست می کنم نگذارند انقلاب به دست نا اهلان بی افتد. 

آیت‌الله جنتی بابیان اینکه جوانان ما آرزوی شهادت داشته‌اند و این از دستاوردهای فرهنگی است که در دفاع مقدس خود را نشان داد، افزود: بدون کمترین توقعی بسیج و سپاه از این انقلاب درآمد که مایه افتخار ماست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مظاهر فساد بعد انقلاب از بین رفت اما برخی جوانان نمی‌دانند از کجا به کجا رسیدیم.

وی بابیان اینکه در همین شهر تهران مشروب‌فروشی از کتاب‌فروشی بیشتر بود و ما باید دستاوردها را بشناسیم و حفظ کنیم گفت: این وظیفه کسانی است که در صف مقدم هستند مانند سپاه و بسیج و خبرگان لذا باید انقلابی بود و وحدت و انسجام خود را حفظ کرد.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: امام بزرگوار تأکید داشتند که بین شیعه و سنی فرقی نیست و هرکس می‌خواست اختلاف کند امام برخورد می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید ایمان و اخلاق و معنویت را حفظ کنیم به کارهای خدماتی و عمرانی در چهل سال گذشته پرداخت و گفت: دولت و غیر دولت باید دستاوردها را نشان دهند.

وی ضمن تأسف از وضعیت فقر قشر اندک جامعه و لزوم تلاش برای برطرف کردن آن تأکید: وضعیت ما بعد از انقلاب بسیار بهتر شده است و این‌ها را باید بدانیم.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه برخی می‌خواهند با هر بهانه‌ای نظام را زیر سؤال ببرند به مسئله حجاب اشاره کرد و ادامه داد: حجاب کرامت و شرف زن و مایه عفاف است اما برخی آن را خدشه‌دار می‌کنند و با حرکت زشت حجاب خود را به باد می‌دهند درحالی‌که شرف و عفاف خود را بر باد می‌دهند و باید با آن‌ها محکم برخورد شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه بابیان اینکه یکی از کارهای خبرگان مطالبات است، گفت: مسئولان باید جواب دهند و پاسخگو باشند.

وی با تأکید بر اینکه مسئله معیشت مردم بسیار مهم است و باید به آن رسیدگی کرد البته منکر مشکلات مالی نیستیم، تصریح کرد: باید همه امکانات بسیج شود و نباید حقوق نجومی باشد.

آیت‌الله جنتی بابیان اینکه باید مرهمی‌ بر زخم‌ فقرا بگذاریم درحالی‌که جشن‌های پرهزینه می‌گیرند که نباید این‌طور باشد، خاطرنشان کرد: این انقلاب و نظام امانت خداوند است که باید آن را حفظ کنیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: آقای رئیس‌جمهور نگذارید انقلاب دست نااهلان بیفتد؛ در دستگاه شما کسانی هستند که حداکثر انقلابی نیستند و حداقل با انقلاب فاصله‌دارند؛ آیا انتظار خدمت صادقانه از این افراد دارید.

قبل از انقلاب دختران مینی‌ژوپ‌پوش جوانان ما را در خیابان فاسد می‌کردند

خبرگزاری ایلنا نیز نوشت: آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای اجلاسیه چهارم از پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: به همه شما عزیزان که از راه‌های دور و نزدیک آمدید، عرض خوش‌آمد دارم آیت‌الله شاه‌آبادی روز گذشته دار فانی را وادع گفت، ایشان هم سنگر ما بود، با آبرو زندگی کرد و با آبرو از دنیا رفت.

 وی افزود: ۴۰ سال از انقلاب گذشته و باید ببینیم چه می‌خواهیم، صدا و سیما دستگاه‌های تبلیغاتی باید فعال باشند. با همه مشکلاتی که داشتیم خداوند این انقلاب را حفظ کرد علی‌رغم همه دشمنی‌هایی که وجود داشت.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جنگ ۸ ساله را بر ما تحمیل کردند اما خداوند لطف کرد و ما پیروز شدیم، گفت: دستاوردهای انقلاب بسیار زیاد است که اولین دستاوردها اخلاقی، فرهنگی و معنوی است در انقلاب بود که ایثار، فدا کاری که فراموش شده بود، زنده شد.

جنتی یادآور شد: بچه‌هایی که به جبهه رفتند و از شهادت استقبال کردند، اگر شهید نمی‌شدند غصه می‌خوردند. بسیاری از جوانان ما افرادی با صداقت و با اخلاص شدند، بسیج از این انقلاب بیرون آمد که این‌گونه در خدمت مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه جزء دستاوردهای انقلاب است، ارتش ما قدرتی نداشت اما امروز می‌بینیم قدرتمندترین ارتش‌ها است. قبل از انقلاب در خیابان دختران مینی ژوپ‌پوش جوانان ما را فاسد می‌کردند که از بین رفتند و زنان با حجاب آمدند که مایه افتخار ما هستند. در شهر تهران مشروب فروشی از کتاب‌فروشی‌ها بیشتر بود، صدا و سیما ما چی بود و چی شد؟ نباید بگذاریم این دستاوردها از بین برود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

 • jabal

  دکتر پویا جبل عاملی

  نتایج و فواید افزایش نرخ ارز مداخله ای

  بانک مرکزی هفته پیش در اقدامی تحسین برانگیز نرخ ارز مداخله ای را 3هزار ریال افزایش داد. چنین اقدامی نه تنها منجر به تغییر محسوسی در قیمت ها نشد بلکه تامین کننده ثبات در بازار ها نیز بود.

 • b

  مهران بهنیا

  مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک احتمالی ناشی از برجام

  گمانه زنی ها درباره آینده برجام از عهد شکنی رئیس جمهور آمریکا و عدم پایبندی ایالات متحده به توافق هسته ای حکایت دارد. با این وضعیت اقتصاد ایران دستخوش تغییراتی خواهد شد و انتظار شوک ارزی همانند سال 1390 و یا سنگین تر از آن نیز دور از ذهن نخواهد بود.

 • ghanbari

  دکتر حمید قنبری

  هرم معکوس ورشکستگی

  ​ماجرای ورشکستگی در حقوق ایران، ماجرای یک هرم معکوس است. قانون‌گذار ایران قواعد ورشکستگی را به‌گونه‌ای تعریف کرده است که با هیچ یک از نظریات و استانداردهای شناخته‌شده بین‌المللی تطابق ندارد و سرگشتگی تئوریک قانون‌گذار در قواعدی که تصویب کرده است به روشنی نمایان است. از این رو نظام حقوقی ورشکستگی در ایران هیچ کس را راضی نمی‌کند و بدتر از آن از جهت اقتصادی غیرسازنده و بلکه مخرب است.

 • mirzakhani

  علی میرزاخانی

  رابطه قیمت دلار با ارزش ریال

  آیا نرخ دلار نشانگر ارزش پول ملی است؟ آیا می‌توان گفت که افزایش نرخ دلار باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شود؟ یا اینکه کاهش ارزش پول ملی ریشه در جای دیگری دارد که اغلب ناگفته می‌ماند؟ پاسخ به این پرسش‌ها از آن جهت اهمیت دارد که «ارزش پول ملی» مساله‌ای حیثیتی است و چنانچه تعریف غلطی از آن حاکم باشد، سیاست‌ گذاری را به بیراهه خواهد برد.

پربحث‌ها

پربیننده‌ها