farhangian

معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش سفر های نوروزی فرهنگیان خبر داد و همچنین عنوان کرد که تعداد فرهنگیانی که در ایام تعطیلات در مدارس اسکان یافته اند بیش از سه میلیون و پانصد هزار نفر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس، در ایام تعطیلات استان فارس میزبان بیش از 600 هزار مسافر بود و از این حیث در کشور پذیرای بیشترین تعداد مسافر فرهنگی بوده است. 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد : استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، گیلان، یزد، مازندران، لرستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، قم، گلستان و کردستان به ترتیب بیشترین پذیرش مسافرین فرهنگی را از آن خودکردند.

الهیار گفت: در نوروز 97 با رشد 25 درصدی مسافرت‌های نوروزی ویژه فرهنگیان مواجه شدیم.

وی افزود : وزارت متبوع از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود در راستای تقویت نظارت ها و همچنین سازماندهی و ساماندهی بهینه ی مسافرت های نوروزی فرهنگیان ، مبنی بر رضایتمندی جامعه ی فرهنگیان در طول دوره ی تعطیلات، بهره گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مراکز آموزشی رفاهی وزارت آموزش و پرورش،  تا پایان دوازدهم فروردین ماه 1397 توانسته‌اند  تعداد 971 هزارو 189 خانوار را در قالب سه میلیون و 496 هزار و 279  نفر و  پوشش 9 میلیون و 354 هزار و 32  نفر روز، خدمات رفاهی و اسکان مسافرین را ساماندهی کند.

الهیار اضافه کرد: امسال  برای اولین بار ، برپایی نمایشگاهای بومی و محلی در 707 پایگاه پذیرش اسکان آموزش و پرورش، رونق خاصی به مراکز رفاهی و اقامتگاه‌های فرهنگیان در راستای ماندگاری سفر و تقویت صنعت توریسم و گردشگری، کرد.

وی خاطرنشان کرد: رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس مجری، تکریم مهمانان نوروزی، هدایت مسافرین در مبادی شهرها، انتشار ویژه نامه طرح ساماندهی و ارتقا خدمات سفر  به همراه ارائه گزارش روزانه آمار مسافرت‌ها به تفکیک استان‌ها، تقویت کشیک‌های شبانه روزی جهت هماهنگی و کنترل مسافرت‌ها از دیگر مواردی بود که در نوروز 1397 توانست رویکرد کیفیت بخشی را علیرغم رشد چشمگیر مسافرت‌های نوروزی ارتقا بدهد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش، ضمن تشکر از همه عوامل اجرایی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور  که مسئولیت برنامه ریزی و ساماندهی مسافرت‌های نوروز 1397 را عهده دار بودند، از همکاری، همیاری و همراهی همه فرهنگیان عزیز با متولیان اسکان موقت، سپاسگزاری کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها