ghova

رؤسای سه گانه قوا شب گذشته در نشستی مشترک بر همدلی و همفکری آحاد جامعه برای حل مشکلات و گذر از شرایط دشوار کنونی تاکید کردند. تامین امنیت کشور برای سرمایه گذاری خارجی نیز یکی دیگر از محور های این نشست بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، شب گذشته حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به همراه جواد لاریجانی و آیت الله آملی لاریجانی در نشست مشترک سران سه قوه حضور یافتند. طرفین حاضر در این نشست بر ایجاد همفکری و همدلی میان آحاد جامعه تاکید کرده و آن را کلید اصلی حل مشکلات کشور نامیدند. 

روحانی با بیان اینکه دولت نظرات خود را در این جلسه ارائه کرده است،‌ گفت: ما هم برای مساله آب کارگروهی تشکیل دادیم که قرار است به صورت منظم درباره تصمیمات اتخاذ شده اطلاع‌رسانی کنند و هم در زمینه مسائل اقتصادی دولت تصمیمات خوبی اتخاذ کرده از جمله در مساله ارز پیش‌قدم شده که احیانا با مشکلی روبه‌رو شویم آن را پیش‌بینی کنیم و برایش برنامه‌ریزی انجام دهیم.

رئیس‌جمهور یادآور شد: مردم مطمئن باشند که نیاز ارزی در زمینه واردات یا خدماتی که مردم نیاز به ارز دارند تامین می‌شود، دولت ارز کافی را در اختیار دارد و آن را در اختیار مردم قرار می‌دهد. البته در حال حاضر شرایط و سیستم جدیدی وجود دارد و در برخی امور نیاز به آیین‌نامه‌هایی است و هر روز جلساتی تشکیل می‌شود و آیین‌نامه‌ها ابلاغ می‌شود. مردم نباید هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه داشته باشند.

روحانی در ادامه با بیان اینکه دولت امسال در زمینه اشتغال قدم‌های بهتری برمی‌دارد، گفت: در سال قبل اشتغال خالص ما ۷۹۰ هزار شغل بود و ان‌شاءالله امسال شرایط بهتری در این زمینه خواهیم داشت. همچنین تلاش می‌کنیم در زمینه مسکن سرمایه‌گذاری خوبی انجام شود. با طرحی که دولت برای بازآفرینی شهرها دنبال می‌کند قدم‌های خوبی در زمینه سرمایه‌گذاری مسکن برداشته خواهد شد که در اشتغال هم تاثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دولت امسال در زمینه محیط زیست قدم‌های خوبی برداشته که مردم شاهد آثار آن خواهند بود. یکی از آنها نوسازی خودروهای فرسوده است که ان‌شاءالله هم امسال و هم سال‌های آینده انجام می‌شود تا شرایط حمل و نقل مطلوب شود و با نوسازی کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس ووانت‌بارها شرایط بهتری در محیط زیست ایجاد خواهد شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مجلس در زمینه ریزگردها تصمیم خوبی اتخاذ کرده و دولت آن تصمیم را اجرایی می‌کند، گفت: ان‌شاءالله شاهد شرایط بهتری در محیط زیست در سال جاری خواهیم بود.

روحانی تصریح کرد: اگر در همه زمینه‌ها بخواهیم موفق باشیم راهش هماهنگی و همفکری بین سه قوه است. هر سه قوه بر امنیت سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه و رفع موانع تاکید دارند و این تصمیم قاطع دولت، مجلس و قوه قضاییه است که موانع سرمایه‌گذاری و تولید را رفع کند.

روحانی در پایان گفت که در این جلسه تصمیمات خوبی اتخاذ شده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله آملی لاریجانی نیز در پایان نشست مشترک قوای سه‌گانه اظهار کرد: همان‌طور که رئیس‌جمهور اظهار کرد مهمترین محور جلسه همدلی و وحدت بین قوا برای حل مشکلات مردم بود.

وی با بیان اینکه مسائل اقتصادی مهمترین چالش کشور است، گفت: ان‌شاءالله با همدلی، همفکری و تفاهم بین قوا و همچنین تفاهم بین حاکمیت و مردم این مشکلات حل خواهد شد. بزرگترین مساله امروز حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در بحث امنیت اقتصادی در صحنه خواهد بود و با همکاری دولت و مجلس طرحی را ارائه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: کشور با وجود منابع غنی و قوی می‌تواند بر همه چالش‌ها فائق بیاید و این مشکلات با نیروی انسانی و حضور گسترده مردم حل شدنی است اما شرط آن همدلی و وفاق است. ما هم امیدواریم این جلسه در این راستا موثر باشد.

آملی لاریجانی در پایان اضافه کرد: پیام جلسه وحدت، همدلی و شنیدن مشکلات از زبان همه قوا بود. امیدواریم این جلسه همچنین قدم موثری برای حل مشکلات بردارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پایان نشست مشترک دولت، مجلس و قوه قضاییه ضمن قدردانی از روئسای جمهور و قوه قضاییه و سایر مسئولین برای حضور در این نشست، اظهار کرد: همه امنای کشور در این نشست حضور داشتند و دعوت ما را برای حضور در این جلسه در شرایط حساس پذیرفتند. همچنین مسائل اصلی مردم که باید همه قوا به آن توجه داشته باشند، مورد بحث قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نگاه همه قوا به مشکلات نگاه نزدیکی است، گفت: در این جلسه سازوکارهایی برای حل مشکلات مورد بحث قرار گرفت و فکر می‌کنم این جلسه شروع خوبی برای سال ۹۷ بود تا با توجه به تاکیدات رهبری برای حمایت از تولید ملی آهنگ سرعت‌بخشی را برای حل مشکلات شاهد باشیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها

پربیننده‌ها