کد خبر: 5808
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
gomrok

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به پیشرفت قابل ملاحظه سازمان گمرک کشور در کشف قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و از افزایش بیش از 600 درصدی رشد کشفیات مواد مخدر در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از اقتصاد آنلاین، رئیس سازمان گمرک ایران اعلام کرد که به کمک رصد هوشمند اطلاعات و همچنین استفاده از تجهیزات مدرن موفق شدیم در زمینه کشف قاچاق مواد مخدر، پیشرفتی 600 درصدی را در سال 96 تجربه کنیم و از این حیث به رتبه اول منطقه در بحث مبارزه با قاچاق مواد مخدر دست یابیم. 

وی ادامه داد: ماموران گمرک سال گذشته موفق به کشف بیش از ۵۰۰ مورد قاچاق انسان شدند و در سالجاری بدلیل شرایط برخی کشورهای همسایه و همچنین تجهیز گمرکات کشورمان به دستگاههای کنترلی پیشرفته، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته است به طوریکه در دو ماهه اخیر ۶۹ مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک کشف شده است.

عسگری در ادامه به فرآیند الکترونیکی کردن گمرک ایران اشاره کرد و با تاکید بر اینکه فن آوری گمرک هوشمند در کشورمان یک دانش بومی است، افزود: تمامی کالاها در گمرکات سراسر کشور به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی رصد می شود و کنترل کالاها با استفاده از فن آوری اطلاعات به صورت هوشمند صورت می گیرد و جزئی ترین اطلاعات این کالاها در سامانه های گمرک ثبت می شود. سامانه های الکترونیکی گمرک ایران یک فن آوری دانش بنیان است که تماما با تکیه بر دانش بومی و به دست دانش پژوهان جوان ایرانی طراحی و راه اندازی شده است.  

عسگری در این اجلاس گفت: گمرک ایران با تحولاتی که ایجاد کرد، توانست سال گذشته در دولت الکترونیک در میان سازمان های دولتی، رتبه اول را به خود اختصاص داد.

در این اجلاس حمایت گمرک کشورمان از  ادامه میزبانی منطقه ای کره جنوبی در منطقه آسیا و اقیانوسیه مطرح و درخواست گمرک کره جنوبی مبنی بر ادامه میزبانی منطقه ای رایلو سازمان جهانی گمرک با توجه به میزبانی شایسته منطقه ای رایلو گمرک کره جنوبی مورد تاکید قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها