rahbar

رهبر معظم انقلاب شب گذشته با عده ای از اهالی ادب و فرهنگ فارسی دیدار کردند ایشان همچنین بر اهمیت فرهنگ در ایجاد وحدت میان مردم نیز تاکید کرده و در ادامه نقاط قوت شعر فارسی را معرفی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1405 به نقل از آفتاب نیوز، رهبر معظم انقلاب همزمان با شب ولادت خجسته امام حسن مجتبی (ع) با عده ای از اهالی فرهنگ و ادب فارسی دیدار کردند. حضرت آیت الله خامنه ای در این نشست بر نقش فرهنگ در وحدت میان مردم تاکید کردند و ضمن بزرگداشت شعر فارسی، توصیه نمودند که جایگاه و منزلت شعر فارسی را باید همیشه زنده نگه داشت. 

ایشان گفتمان‌سازی و جریان‌سازی در خصوص مسائلی همچون «عدالت، مقاومت و ترویج فضائل اخلاقی» را از دیگر رسالت‌های شاعران برشمردند و افزودند: شعر فارسی همواره مملو از حکمت و اخلاق، و در تولید و تعمیق اندیشه و امید نقش‌آفرین بوده است که باید این روحیه و حالت در شعر امروز نیز برجسته و درخشان باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاشها و سرمایه‌گذاری‌های مخالفان انقلاب برای منحرف‌ساختن شعر و سوق دادن آن به مسائلی همچون «سطحی‌نگری در اندیشه، لاابالی‌گری در عمل، وادادگی در سیاست و بی‌تفاوتی در مواجهه با دشمن» تأکید کردند: در مقابل این تلاشها، باید «حکمت، جدیت و کوشش و انضباط در عمل، ژرف‌نگری در اندیشه، استحکام هویت و مجاهدت در مقابل دشمن» در اشعار برجسته شود.

ایشان همچنین سرود و ترانه خوب را در ایجاد نشاط و حرکت‌های اجتماعیِ مفید، بسیار اثرگذار دانستند و خاطرنشان کردند: باید از فرصت علاقه‌مندی مردم به شعر در جهت انتقال مفاهیم مورد نیاز جامعه به بهترین شکل استفاده کرد.

در این دیدار، ۳۱ نفر از شاعران، اشعار خود را در حضور رهبر انقلاب اسلامی قرائت کردند.

همچنین پیش از مراسم، شاعران از نزدیک با حضرت آیت الله خامنه‌ای گفت‌وگو و آثار خود را به ایشان تقدیم کردند.

در این دیدار، نماز مغرب و عشاء نیز به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد و حاضران روزه خود را به همراه ایشان افطار کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت