trump

رئیس جمهور آمریکا پس از آن که روز گذشته در اقدامی جنجالی از توافق هسته ای با ایران خارج شد، ایران را تهدید کرده است در صورتی که ایران برنامه هسته ای اش را از سر بگیرد شدید ترین تحریم های اقتصادی را علیه کشورمان وضع کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، رئیس جمهور ایالات متحده یک روز پس از آن که به صورت رسمی از توافق هسته ای خارج شد اکنون تهدید کرده است در صورتی که ایران برنامه هسته ای اش را مجددا از سر بگیرد با شدید ترین تحریم ها مواجه خواهد شد. اقدام اخیر ترامپ مبنی بر خروج از برجام با انتقاد های شدید در سطح بین الملل مواجه شده است و تنها اسرائیل و عربستان از آن استقبال کرده ند.  

متیس، وزیر دفاع آمریکا نیز گفته است که "گزینه نظامی همواره به دلیل اظهارات خصومت‌جویانه و «مرگ بر آمریکا» گفتن ایرانی‌ها، روی میز بوده است. این گزینه‌ها همچنان باقی هستند."

دونالد ترامپ در سخنان روز چهارشنبه خود به طور مشخص به اقداماتی که کشورش در صورت عدم مذاکره مجدد ایران انجام خواهد داد، نکرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخش دیگری از سخنانش نیز تاکید کرد که تحریم ها علیه ایران در آینده بسیار نزدیک وضع خواهد شد.

ترامپ دیروز رسما خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد. این اقدام ترامپ با انتقادهای شدید بین المللی مواجه شده است و تنها اسرائیل، عربستان و چند کشور عربی دیگر از آن حمایت کرده‎اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها