taraz-tejari

وزیر اقتصاد از رشد بیش از 30 درصدی میزان صادرات کشور و همچنین مثبت شدن تراز تجاری کشور در دومین ماه از سال 97 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از رشد 30 درصدی صادرات کشور در اردیبهشت ماه خبر داد و عنوان کرد که تراز تجاری کشور مجددا مثبت شده است. 

وی در خصوص خروج آمریکا از برجام و تأثیرات بر اقتصاد کشور تصریح کرد: دولت تدابیر لازم را از قبل اتخاذ کرده بود و با توجه به تصمیم دولت و همکاری مجلس روند واردات و صادرات منطقی شده است و آمار واردات و صادرات روی سایت گمرک قرار گرفته است به نحوی که از ابتدای اردیبهشت تا ۲۱ اردیبهشت میزان واردات پنج درصد رشد داشته و صادرات نیز با رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روبرو شده است.

کرباسیان افزود: در آستانه ماه رمضان دولت تدابیری را اتخاذ کرده تا ثبات در بازار ایجاد شود و با توجه به اینکه کالاهای وارداتی با ارز مصوب وارد کشور می‌شود باید تأثیرات واردات به نرخ ارز مصوب در بازار مشخص شود.

وزیر اقتصاد یادآور شد: دولت عزم جدی دارد تا در بازارها ثبات ایجاد شود و در این راستا بازار رصد خواهد شد ، نکته دیگر اینکه به موضوع کنترل نوسانات ارزی رسیدگی می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها