استعفا

نماینده مردم تهران در صفحه شخصی خود نوشت: باخبر شدیم قاضی‌زاده هاشمی استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیئت دولت شرکت نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از فارس، الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود نوشت: 

«متاسفانه باخبر شدیم دکتر قاضی‌زاده هاشمی در اعتراض به کاهش بودجه سلامت استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیئت دولت شرکت نمی‌کند وظیفه تمام دلسوزان است که مانع از استعفای ایشان شوند و امیدوارم به زودی وزیر بهداشت دوباره در دولت حاضر شوند.»

این در حالی است که علی نوبخت عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگویی اعلام کرده پول اختصاصی دولت به بخش سلامت کافی بوده و حتی زیادی هم هست ضمن اینکه وزارت بهداشت و درمان طی این مدت به دلیل عدم مدیریت منابع و رعایت نکردن قانون به ظاهر پول کم آورده است در صورتی که دولت ۱۰ درصد از منابع عمومی خود را صرف بخش سلامت کرده که این رقم در بسیاری از کشور ها بسیار پایین تر از این حد است.

گفتنی است بودجه وزارت بهداشت از سال 92 تاکنون بیش از 400درصد افزایش داشته است و برای سال آتی نیز 36 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.
نحوه اجرای طرح تحول سلامت یکی از نقاط اختلاف در دولت است که عملا با هدر رفت منابع بیمه‌ها را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها